Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jacek Staniewski: Mamy jednoznacznie sprecyzowany cel

Jacek Staniewski: Mamy jednoznacznie sprecyzowany cel

Ambitne plany ma zespół z Borowna. Miejscowy LKPS po otrzymaniu większego wsparcia od sponsora tytularnego ma nadzieję, że będzie liczył się w walce o awans na zaplecze PlusLigi. – Nic pewnego w sporcie nie ma, ale na pewno z tym składem, który skompletowaliśmy, będziemy chcieli awansować do pierwszej ligi – powiedział prezes Wkręt-met LKPS Borowno, Jacek Staniewski.

W minionym sezonie LKPS Borowno zajęło czwarte miejsce w grupie 3 II ligi mężczyzn. Przed drużyną z Borowna uplasowali się LKS Czarni Wirex Rząśnia, UKS Mickiewicz Kluczbork oraz KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Ten ostatni zespół nie tylko wygrał rozgrywki grupowe, ale również awansował do I ligi. Teraz to siatkarze LKPS-u mają za cel awans na zaplecze PlusLigi. – Cel na ten sezon mamy sprecyzowany jednoznacznie – to awans do pierwszej ligi – otwarcie powiedział Jacek Staniewski, prezes Wkręt-met LKPS Borowno. – Mam nadzieję że zarówno trochę większe pieniądze, jak i transfery, których dokonaliśmy, spowodują, że będzie się łatwiej bić o awans. Nic pewnego w sporcie nie ma, ale na pewno z tym składem, który skompletowaliśmy, będziemy chcieli awansować do pierwszej ligi – dodał.



Drużyna z niewielkiego Borowna poczyniła szereg ciekawych transferów. Do zespołu z AZS-u Częstochowa dołączył Adrian Szlubowski. Innym nowym zawodnikiem LKPS-u znanym z gry w biało-zielonych barwach jest Michał Kaczyński, który ostatni sezon spędził w Exact Systems Norwidzie Częstochowa. – Nowymi twarzami LKPS-u Borowno są właśnie Michał Kaczyński, Adrian Szlubowski, Łukasz Dąbrowski wypożyczony z Norwida i doświadczony rozgrywający, ograny w II lidze Marcin Wotulewicz z MOS-u Wola Warszawa. Jest również nowy libero, chłopak z terenu gminy Mykanów – Dawid Stolarski – przedstawił nowych siatkarzy prezes.

Duże roszady w składzie klubu to nie jedyne zmiany, jakie nastąpią w klubie. Nowego asystenta będzie miał trener zespołu Piotr Stachura, a zostanie nim Bartosz Wojtal. – Mam nadzieję, że z jego wiedzą i umiejętnościami będzie to ogromna pomoc dla trenera Stachury i całego zespołu – stwierdził prezes Staniewski.

źródło: TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved