Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Skrok: Utrzymanie w LSK będzie najważniejszym celem

Jacek Skrok: Utrzymanie w LSK będzie najważniejszym celem

fot. Sylwia Lis

– Na pewno podstawowym celem jest utrzymanie ekstraklasy dla Radomia. Jesteśmy nowym klubem, musimy wielu rzeczy się jeszcze nauczyć, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Myślę, że utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet będzie najważniejszym celem – twierdzi w rozmowie z serwisem Echo Dnia trener Radomki Radom, Jacek Skrok. – Połowa ligi marzy o tym, aby się znaleźć w pierwszej szóstce, która zagra w tym sezonie trochę dłużej, a także w Pucharze Polski. Dla nas to bardzo duże wyzwanie i jeśli udałoby się tam znaleźć, to byłbym bardzo szczęśliwy – dodał szkoleniowiec radomianek.

W sobotę pierwszy mecz E.Leclerc Radomki Radom w Lidze Siatkówki Kobiet. Można powiedzieć, że ponowny debiut w ekstraklasie. Czujecie narastające emocje z tym związane?Jacek Skrok: W perspektywie tych ostatnich trzech lat, kiedy spojrzy się na tę historię reaktywacji Radomki, to widać, że klub robi kolejne kroki, które powinien robić. Była druga liga, ostatnio pierwsza liga i również bardzo fajna przygoda w Pucharze Polski w fajnej atmosferze. Kolejny krok – jesteśmy w Lidze Siatkówki Kobiet. Można powiedzieć, że to kolejny debiut Radomki w ekstraklasie, bo pierwszy był przed 38 laty, w 1980 roku. Ponownie mamy żeński zespół z Radomia w elicie. To oczywiście niesie za sobą kolejne wyzwania sportowe. Patrząc z perspektywy przygotowań do tego sezonu, meczów sparingowych, mam z tym związane duże emocje. To, że gramy inaugurację u siebie, przed własną publicznością i fakt, że ta ekstraklasa wróciła do Radomia, powodują, że wszyscy to przeżywamy. Oczywiście chcemy wyjść na parkiet i walczyć w meczu z #Volley Wrocław, a najlepiej wygrać ten mecz. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że zespół będzie miał swoje emocje i moją rolą jest to, aby drużynę odciąć nieco od tej całej otoczki związanej z inauguracją, którą czujemy wszyscy w klubie, w mediach. To wszystko po to, aby w pełni skoncentrować się na treningu i na realizacji założeń taktycznych już podczas meczu. Na pewno nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. W LSK jest parę zespołów, które są na dość wyrównanym poziomie i każdy wynik w bezpośredniej rywalizacji pomiędzy nimi będzie możliwy. W sobotę zagramy u siebie i chcemy na pewno odnieść zwycięstwo i dobrze zaprezentować się przed własną publicznością na inaugurację sezonu. 

Czy jest trener zadowolony z tego, jak zespół przepracował ten dość długi, bo trzymiesięczny okres przygotowawczy?

– Tak, ten okres przygotowawczy trwał trzy miesiące i uważam, że był naprawdę potrzebny. Oczywiście żaden okres treningowy nie zastąpi lat grania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i z tym musimy się liczyć. Robimy jednak dość duże kroki. Przed dziewczynami co roku nowe, duże wyzwania. Ten okres przygotowawczy był tak układany, żeby sobie z tymi wyzwaniami w przyszłości dać radę. Żadne granie sparingowe jednak nie zastąpi meczów ligowych o punkty, w których nabywa się doświadczenia, charakteru. To trzeba po prostu przeżyć i to musi trwać. Okres przygotowawczy był bardzo fajnie przepracowany, ale trzeba rozegrać ileś meczów, żeby tak naprawdę poznać siebie i tworzyć nową wartość.

W pierwszej kolejce sezonu 2018/19 zagracie z #VolleyWrocław. To klub, który miał swoje problemy w przerwie między sezonami. To może jakoś negatywnie wpłynąć na dyspozycję zespołu?

– Nie wiem, nie myślę o tym. To oczywiście nie jest ten skład, który jeszcze dwa czy trzy lata temu bił się o medale w lidze. W drużynie obecnie jest dużo młodych utalentowanych dziewczyn, które mają już jeden sezon, ten poprzedni, za sobą i nabywały doświadczenia na tym poziomie rozgrywek. Czasami ta młodość jest nieobliczalna. Może być więc bardzo różnie. Można być więc chyba pewnym, że emocji i walki na parkiecie w sobotę nie zabraknie? – To na pewno! Zapraszam na to spotkanie wszystkich kibiców, którzy chciałbym, aby byli naszym dodatkowym siódmym zawodnikiem!

Cała rozmowa Michała Nowaka w serwisie Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved