Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Skrok: To są dwa wyrównane zespoły

Jacek Skrok: To są dwa wyrównane zespoły

Szczęśliwie doprowadziliśmy do tego tie-breaka. Potem zabrakło już konsekwencji po naszej stronie, nie potrafiliśmy się już do końca tego piątego seta odnaleźć – mówił po przegranym pierwszym meczu o 7. miejsce Ligi Siatkówki Kobiet trener Radomki Radom, Jacek Skrok. – W Kaliszu może być wynik bardzo zbliżony, a my zrobimy wszystko, by jeszcze wrócić do Radomia na trzeci mecz – dodał.

W rywalizacji o 7. miejsce Ligi Siatkówki Kobiet spotkało się dwóch beniaminków ekstraklasy. W pierwszym meczu w Radomiu Radomka uległa MKS-owi Kalisz po tie-breaku. – To są dwa wyrównane zespoły. W zespole przeciwnym były dwie kontuzje, ale ich zejście im nie przeszkodziło. Tym bardziej boli to, że nie potrafiliśmy wygrać. W Kaliszu może być wynik bardzo zbliżony, a my zrobimy wszystko, by jeszcze wrócić do Radomia na trzeci mecz – mówił po spotkaniu trener radomskiego zespołu, Jacek Skrok.

Kaliszanki prowadziły w tym meczu 2:1 i były bliskie skończenia go w czwartym, jednak gospodynie doprowadziły do wyrównania. – Szczęśliwie doprowadziliśmy do tego tie-breaka. Potem zabrakło już konsekwencji po naszej stronie – prowadziliśmy jeszcze 6:4, a potem zrobiło się 6:8 dla przeciwników. Nie potrafiliśmy się już do końca tego piątego seta odnaleźć – przyznał trener Radomki.

– Mówiłem przed meczem dziewczynom, że nie jest to mecz o nic. Walczymy o siódme miejsce, na którym nam zależy i w takiej sytuacji w jakiej jesteśmy można wyjść na mecz i zagrać trochę swobodniej niż żeśmy to zrobili. Przez długie momenty graliśmy bardzo usztywnieni, robiliśmy dwa razy więcej błędów niż przeciwnik, tak można tylko wygrać cudem. Mieliśmy dobrą zagrywkę i blok, zabrakło unikania błędów w ataku – zauważył Jacek Skrok.

źródło: inf. własna, Radomka Radom - Youtube