Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Skrok: Takie zwycięstwa dają wiarę w sens pracy

Jacek Skrok: Takie zwycięstwa dają wiarę w sens pracy

fot. developres.rzeszow.pl

– Cieszą bardzo ważne dla nas punkty. Ciężko pracujemy i takie zwycięstwa dają dziewczynom wiarę w sens tej pracy – stwierdził trener rzeszowskiej drużyny, Jacek Skrok, po wygranej z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, a w przyjęciu momentami przechodziło to już ludzkie pojęcie, co robiliśmy – nie krył Dariusz Parkitny, trener KSZO.

Siatkarki Developresu w ciągu kilku dni dwukrotnie wygrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po środowym zwycięstwie 3:0 w Pucharze Polski w sobotę rzeszowianki pokonały rywala 3:1 w Orlen Lidze. – Strasznie cieszymy się ze zwycięstwa i zdobytych trzech punktów. Nasi dziennikarze po meczu pucharowym pytali nas, czy to już jest seria. Teraz, po kolejnym wygranym meczu ligowym, możemy już tak powiedzieć. Puchar rządzi się swoimi prawami. W środę to były „szachy” i nikt nie chciał się za bardzo „odsłonić”. Cieszymy się, że zapunktowaliśmy zagrywką i zagraliśmy kolejny super mecz blokiem – mówiła po meczu kapitan Developresu, Ewa Cabajewska.Cieszą bardzo ważne dla nas punkty. Ciężko pracujemy i takie zwycięstwa dają dziewczynom wiarę w sens tej pracy – stwierdził trener rzeszowskiej drużyny, Jacek Skrok. Bardzo dziwny mecz, rozgrywał się na zagrywce na początku, a potem gdzieś na bloku. Dwa dziwne sety. W drugim prowadziliśmy 20:13 i oddaliśmy końcówkę. W czwartym było odwrotnie do połowy, bo przegrywaliśmy 3:8, 13:16, 18:21 i nagle w końcówce, dzięki blokowi i zagrywce wygrywamy. Trochę szczęścia też jest czasami potrzebne i dziś z tego skorzystaliśmy. Oczywiście dokładając do tego trochę taktyki w zagrywce i potem grając skutecznie blokiem. Myślę, że nas to zdopinguje do dalszej pracy. Mamy szansę na troszeczkę wyższe miejsce w tabeli i chcemy z tego skorzystać – dodał szkoleniowiec Developresu.

Gratuluję Developresowi zwycięstwa. To był trochę dziwny mecz, według zasady „kto zagrywa, ten wygrywa”, dużo błędów w tym elemencie gry. Taki trochę brzydki ten mecz był. Szkoda, że nie doprowadziłyśmy do tie-breaka, bo była wielka szansa, ale zaprzepaściłyśmy ją. Rzeszów wygrał tę „bitwę”, ale jeszcze nie „wojnę”, bo na pewno się spotkamy – zauważyła kapitan KSZO, Dorota Ściurka.Należą się gratulacje dla drużyny z Rzeszowa. Dla nas i dla naszych kibiców na pewno nie jest to miłe. Boli, że mamy sytuacje, w których możemy wyjść jeszcze na tie-breaka, a nie umiemy tego utrzymać – przyznał trener Dariusz Parkitny. Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, a w przyjęciu momentami przechodziło to już ludzkie pojęcie, co robiliśmy. Zabrakło konsekwencji, gdyby nasza gra była minimalnie lepsza, to kibice mieliby dużo więcej radości. Nie utrzymywaliśmy poziomu, który udawało nam się utrzymywać przez wiele meczów wcześniej. Każdy wie, że takie mecze zespołów, które w tabeli są blisko siebie, nie są łatwe, przede wszystkim od strony psychicznej. Mój zespół wyraźnie w tym spotkaniu tego nie wytrzymał i chyba dlatego przegraliśmy – dodał szkoleniowiec KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved