Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Skrok: Przede wszystkim walczymy o ważne punkty

Jacek Skrok: Przede wszystkim walczymy o ważne punkty

fot. Radomka Radom

Wygraliśmy bardzo ważny mecz we Wrocławiu, zagraliśmy fragmentami bardzo fajny pojedynek w Policach. Jeśli tylko dziewczyny będą miały na tyle odwagi i wiary w to, że potrafią grać, to z każdym przeciwnikiem możemy wygrać, a przynajmniej podjąć walkę – mówi przed meczem z ŁKS-em Commercecon Łódź trener Radomki, Jacek Skrok.

W środę podopieczne trenera Jacka Skroka grały na wyjeździe w dalekich Policach z mistrzyniami Polski, tamtejszym Chemikiem, a już w sobotę czeka ich kolejny ciężki pojedynek, tym razem domowy, z wicemistrzyniami kraju, ŁKS-em Commerceconem Łódź. W pierwszej rundzie w bezpośrednim pojedynku zespołów z Radomia i Łodzi wygrał ŁKS bez straty seta. E.Leclerc Radomka mimo to pozostawiła po sobie wtedy całkiem dobre wrażenie.– Przed nami mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem, to obecny wicemistrz Polski mający w swoim składzie bardzo doświadczone zawodniczki. Czeka nas bardzo duże wyzwanie. Mecz w pierwszej rundzie zakończył się wynikiem 3:0 dla przeciwnika, ale dużymi fragmentami nawiązywaliśmy walkę. Jeśli utrzymamy koncentrację, zagramy bardzo dobrą zagrywką i wykażemy się odwagą, to jesteśmy w stanie urwać punkty i z takim nastawieniem wyjdziemy na to spotkanie. My też jesteśmy już innym zespołem niż w pierwszej rundzie. Mamy o wiele więcej doświadczenia, trochę więcej rutyny i umiejętności. Grając przeciwko takiemu zespołowi jest to przede wszystkim dla nas bardzo fajne wyzwanie. Przede wszystkim walczymy o ważne punkty i jestem przekonany, że dziewczyny wyjdą na ten mecz i zdobyć punkty – mówi Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki Radom.

Szkoleniowiec wyjaśnia, że jego zespół musi wyjść od początku z duża odwagą, a wtedy to spotkanie może zakończyć się ze zdobyczą punktową. – Musimy wykazać się dużą determinacją i odwagą, zaryzykować zagrywką, grać odważnie w ataku i wtedy jesteśmy w stanie punkty urwać. Jeśli tylko od początku przystąpimy do tego meczu z pełną odwagą, to mamy szansę zakończyć go ze zdobyczą – dodaje Jacek Skrok. W ostatnich tygodniach z zespołem trenowała Amerykanka Nia Kai Reed. Ostatecznie jednak nie doszło do podpisania kontraktu. – Te poszukiwania są bardzo trudne. Nia to bardzo dobra atakująca. Gdybym nie miał w tej chwili dwóch zawodniczek na tej pozycji, to przypuszczam, że zostałaby u nas i grała. Potrzebujemy jednak siatkarki z dobrym przyjęciem i dlatego nie zdecydowaliśmy się na ten transfer. Są oferty i jeszcze się zastanawiamy. Robimy jednak wszystko, aby wszystkie nasze zawodniczki były zdrowe i dostępne do grania. Wszystkie obecne zawodniczki muszą wierzyć i ja im powiedziałem, że stać ich na to, aby to one brały ciężar gry na siebie. Wygraliśmy bardzo ważny mecz we Wrocławiu, zagraliśmy fragmentami bardzo fajny pojedynek w Policach. Jeśli tylko dziewczyny będą miały na tyle odwagi i wiary w to, że potrafią grać, to z każdym przeciwnikiem możemy wygrać, a przynajmniej podjąć walkę – zaznacza trener.

– Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem, pełnym zaangażowania, bez względu na miejsce w tabeli. Jeśli pojawia się stres, to staramy się go zamienić w motywację do działania. Musimy zagrać odważnie i popełniać jak najmniej błędów własnych – dodaje Olga Samul, libero Radomki.

 

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved