Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Skrok: Przeciwnik pokazał dojrzałą grę

Jacek Skrok: Przeciwnik pokazał dojrzałą grę

fot. Radomka Radom

– Przeciwnik pokazał dojrzałą grę. Nie było im łatwo, przez długie momenty mieli gorze przyjęcie, ale jednak w ataku potrafili dać sobie radę – powiedział po meczu z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz szkoleniowiec E.Leclerc Radomki Radom, Jacek Skrok.

Obie ekipy rozegrały to spotkanie po to, by oficjalnie zakończyć walkę w pierwszej fazie zmagań. Pałac miał bowiem ugruntowaną piątą, natomiast Radomka siódmą pozycję w tabeli. W trakcie spotkania gospodynie postawiły się faworyzowanemu rywalowi, lecz ostatecznie wystarczyło im to na urwanie zaledwie jednego seta.Przyczynę ostatecznego rezultatu w wykonaniu siatkarek z Radomia wygłosił ich sternik, Jacek SkrokChoćby grając nie wiadomo jak dobrze, przez robienie błędów w nieodpowiednich momentach nie da się wygrać, czego wybitnym przykład stanowi ostatni set. Doszliśmy w nim przeciwnika, wydawało się, że niewiele nam brakuje i nagle dwa błędy w końcówce – jeden na kontrze, jeden na przyjęciu i było po meczu – stwierdził trener. Jednocześnie Skrok docenił postawę „Pałacanek”. – Przeciwnik pokazał dojrzałą grę. Nie było im łatwo, przez długie momenty mieli gorze przyjęcie, ale jednak w ataku potrafili dać sobie radę. Tak wyglądał pierwszy set, gdzie rywale skończyli na ponad 60-procentowej skuteczności w ataku, mając od nas zdecydowanie gorsze przyjęcie. Był to zespół grający bardzo dojrzale, skutecznie w kontrze, bez błędów własnych wtedy, kiedy trzeba. Udało nam się spowodować zmianę Balmas, by ta zeszła z boiska. Za nią weszła Fedusio, którą próbowaliśmy ugryźć zagrywką, ale się nie udało – dodał szkoleniowiec.

Trener wyraził się również, jak zmotywować zespół do spotkania „o pietruszkę”. – Mieliśmy całkiem fajną widownię i powiedziałem w szatni moim zawodniczkom, że jeśli uznajemy się za profesjonalistów i całkiem poważnie traktujemy kibiców, którzy przychodzą na nasze mecze i płacą za bilet, to wypadałoby wyjść na boisko i zagrać jak najlepiej. Nie mogę powiedzieć, iż dziewczyny się nie starały, jednak zabrakło może umiejętności, konsekwencji – powiedział Skrok.

Teraz przed E.Lecrerc Radomką rywalizacja o siódme miejsce w lidze. Zawodniczki z Radomia powalczą o wspomnianą lokatę z Energą MKS Kalisz. Tym samym drogi beniaminków Ligi Siatkówki Kobiet ponownie się skrzyżowały. – Powiem szczerze, że MKS Kalisz mnie trochę denerwuje (śmiech), dlatego patrząc na przeciwników, bardziej myślałem o Pile, niż o Kaliszu. Dyrektor klubu jest jednak zadowolony, gdyż będziemy mieli krótszy wyjazd. Mamy swoje do zrobienia. Będzie to rywal, z którym walczymy nie od dzisiaj i ponownie pojawiła się okazja do wymiany uprzejmości – stwierdził szkoleniowiec.

źródło: opr. własne, Radomka Radom - Youtube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved