Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Skrok połączy funkcje trenera Developresu i prezesa Czarnych

Jacek Skrok połączy funkcje trenera Developresu i prezesa Czarnych

fot. archiwum

Jacek Skrok został nowym trenerem Developresu SkyRes Rzeszów, zespołu występującego w Orlen Lidze. 59-latek zastąpi na tym stanowisku Mariusza Wiktorowicza. Znany radomski szkoleniowiec pozostanie też prezesem Radomskiego Centrum Siatkarskiego „Czarni”.

Jacek Skrok bardzo zasłużył się dla radomskiej siatkówki. Z Czarnymi Radom wywalczył dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Pierwszy jako zawodnik, drugi już jako trener. Szkoleniowiec prowadził także zespoły Jadaru Radom, występującą w Młodej Lidze drużynę Czarnych Radom czy kobiece ekipy Radomiaka Radom i AZS-u Jadaru Politechniki Radomskiej. Nic więc dziwnego, że jest silnie związany z lokalnymi rozgrywkami i nie chce rozstawać się z dotychczas pełnioną funkcją prezesa Radomskiego Centrum Siatkarskiego „Czarni”. – Było spotkanie zarządu RCS-u Czarnych, na którym Jacek Skrok poinformował, że dostał propozycję objęcia funkcji trenera rzeszowskiego klubu. Zarząd chce jednak, by trener Skrok nadal pozostał prezesem RCS-u. Uważamy, że łączenie obu funkcji nie jest kolizyjne. Trener Skrok zobowiązał się do ułożenia tak swojego grafiku pracy w klubie Rzeszowa, żeby pozostał czas na obowiązki w Czarnych. Z Rzeszowa do Radomia nie jest daleko. Jako zarząd uważamy, że można to wszystko pogodzić – skomentował Sławomir Monik, członek zarządu RCS-u Czarnych.

Skrok ekipę Developresu SkyRes Rzeszów poprowadzi do końca sezonu. Obecnie drużyna z Podkarpacia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów. Dotychczas rzeszowianki zdołały pokonać jedynie Legionovię Legionowo i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zadaniem radomskiego trenera ma być przede wszystkim poprawa jakości gry Developresu, ale też uzyskanie lepszych wyników. Przed sezonem zarząd klubu postawił przed drużyną za cel zajęcie ósmej lokaty. – Nie ukrywajmy, trenera zawsze będzie ciągnąć na ławkę trenerską. W klubie nas to nie dziwi. Jacek Skrok na razie będzie pracował w Rzeszowie do końca tego sezonu. Co będzie dalej? Czas pokaże – dodał Sławomir Monik.źródło: radom.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved