Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Skrok: Na razie nie chcę nic obiecywać

Jacek Skrok: Na razie nie chcę nic obiecywać

fot. Michał Szymański

– Nie jesteśmy drużyną, która posiada w swoim składzie same super ekstraklasowe zawodniczki i moglibyśmy śmiało myśleć o medalach, ale wiem, że jesteśmy mocnym i wyrównanym zespołem, których będzie jeszcze parę w lidze – uważa trener Radomki Radom, Jacek Skrok. – Na razie nie chcę nic obiecywać, bo ciężko mówić o tym przed sezonem – dodaje.

W przerwie między sezonami zaszło w drużynie E.Leclerc Radomki Radom sporo zmian kadrowych. Jak trener ocenia kadrę, którą udało się stworzyć?Jacek Skrok:Tak naprawdę to będzie można ocenić po kilku kolejkach ligowych czy w połowie sezonu. Wtedy będzie to można poddać bardziej szczegółowej analizie. Jak to zwykle bywa, jest to zespół kompromisu między tym co by się chciało, a tym na co nas stać. Chcieliśmy zrobić drużynę lepszą niż w zeszłym sezonie. Chcieliśmy też skorzystać z tych młodych dziewczyn, które wyraziły chęć przyjścia do nas, czyli z juniorek reprezentacyjnych, po Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jedna z nich jest z Radomia. Do tego kilka doświadczonych zawodniczek, które mam nadzieję, że będą potrafiły ten zespół wznieść trochę wyżej niż w poprzednim sezonie.

Zespół na sezon 2019/2020 wygląda na mieszankę młodości z doświadczeniem.

– Tak, do tych młodych reprezentantek Polski juniorek mamy doświadczoną Mię Jerkov z przeszłością reprezentacyjną, a także bogatą klubową. Pozyskaliśmy też jedną z najlepszych atakujących zeszłego sezonu z naszej ligi czyli Marharytę Azizową, a także kadrowiczkę Emilię Muchę, która w pierwszej części sezonu reprezentacyjnego miała okazję przygotowywać się z kadrą. Mamy też powracającą po roku przerwy po urlopie macierzyńskim Agatę Witkowską. Dziś trudno określić na jakim poziomie ten zespół będzie grał, ale rzeczywiście to z jednej strony doświadczenie, a z drugiej mamy te młode wilczyce, które będą chciały jak najszybciej się dorwać do poważnego grania.

W zeszłym sezonie zajęliście ósme miejsce w tabeli Lidze Siatkówki Kobiet. Czy w tym sezonie macie już jakieś konkretne cele?

– Myślimy przede wszystkim najpierw o tym, aby po pierwszej rundzie fazy zasadniczej znaleźć się w najlepszej szóstce, co zagwarantuje nam udział w Pucharze Polski. Potem sam turniej Final Four to fajna impreza, nobilitująca, tak jak było dwa lata temu w naszym przypadku i bardzo chętnie byśmy to powtórzyli. Potem, w dalszej części sezonu chcemy walczyć o jak najwyższe miejsce pomiędzy tą czwartą a szóstą pozycją w tabeli. Dziś możemy gdybać. Na razie nie chcę nic obiecywać, bo ciężko mówić o tym przed sezonem. Nie jesteśmy drużyną, która posiada w swoim składzie same super ekstraklasowe zawodniczki i moglibyśmy śmiało myśleć o medalach, ale wiem, że jesteśmy mocnym i wyrównanym zespołem, których będzie jeszcze parę w lidze.

 

Rozmawiał Michał Nowak – cały wywiad w serwisie cozadzien.pl

źródło: cozadzien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved