Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Skrok: Możemy pokazać wszystko co mamy najlepsze

Jacek Skrok: Możemy pokazać wszystko co mamy najlepsze

fot. Radomka Radom

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w piątek na wyjeździe zmierzy się z czwartym w tabeli zespołem Grot Budowlani Łódź.  -Nie mamy jakiejś strasznej presji związanej z tym meczem. Możemy pokazać wszystko co mamy najlepsze. Kiedy unikniemy błędów własnych i zagramy w miarę skutecznie w ataku możemy myśleć o wygraniu seta, a potem zdobyciu punktu czy nawet o odniesieniu wygranej – mówi przed meczem trener Jacek Skrok.

Rywal to czwarty zespół Ligi Siatkówki Kobiet, który broni brązowego medalu. Do trzeciego ŁKS-u łodzianki tracą tylko dwa punkty dlatego zespół z Radomia nastawić musi się na trudną przeprawę. – Mamy sytuację o której obserwatorzy mówią, że wynik jest znany już przed meczem i nie może być innego rezultatu. Zdajemy sobie sprawę z tego, kto stoi po drugiej stronie siatki – przyznaje Jacek Skrok. Doświadczony szkoleniowiec wierzy jednak, że jego podopieczne przedwcześnie nie oddadzą pola.Czy tak będzie? – Kiedyś jeden z moich trenerów mówił „Masz szansę. Tak się rodzą mistrzowie”. Granie w meczu przeciwko takiemu przeciwnikowi daje szansę, aby zaprezentować maksimum swoich możliwości. Spotykamy się z zespołem ze ścisłej czołówki naszej ligi, z drużyną która gra w Lidze Mistrzów. Naszym obowiązkiem jest wyjść na taki mecz i jak najbardziej zmusić przeciwnika do maksymalnego wysiłku – zapewnia trener E.Leclerc Radomki.

Radomianki mogą podejść do tego pojedynku bez presji. – Możemy zagrać na luzie z pełnym spokojem. Nie mamy jakiejś strasznej presji związanej z tym meczem. Możemy pokazać wszystko co mamy najlepsze. Bawić się grą, zagrać bardzo dobrą zagrywką. Kiedy unikniemy błędów własnych i zagramy w miarę skutecznie w ataku możemy myśleć o wygraniu seta, a potem zdobyciu punktu czy nawet o odniesieniu wygranej – dodaje Jacek Skrok.

W podobnym tonie wypowiada się Majka Szczepańska-Pogoda. Atakująca uważa, że kluczem może być odrzucenie rywalek od siatki. – Budowlani to zespół z górnej półki. Ma same dobre zawodniczki. Myślę, że trzeba je odrzucić od siatki. Wyeliminować ich jakieś opcje w ataku i wtedy będzie nam się łatwiej grało – przyznaje zawodniczka.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved