Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Skrok: Ciężko na tym etapie mówić o celach

Jacek Skrok: Ciężko na tym etapie mówić o celach

fot. Sylwia Lis

E. Leclerc Radomka Radom prawie zakończył już budowanie składu na sezon w Lidze Siatkówki Kobiet. W kadrze znajduje się aktualnie 12 zawodniczek, a władze klubu szukają jeszcze środkowej oraz atakującej. – Jestem generalnie zadowolony z tego, co udało nam się stworzyć i liczę, że ambicją, walecznością i umiejętnościami zrobimy wszystko, aby znaleźć się w tej połowie tabeli – ocenił transfery trener zespołu z Mazowsza, Jacek Skrok.

Do drużyny z Radomia dołączyły cztery nowe siatkarki. Wśród nich jest między innymi Alicja Grabka. – Pierwszą zawodniczką, z którą podjęliśmy rozmowy, była Alicja Grabka. Uważałem, że ten temat powinniśmy zamknąć w pierwszej kolejności, aby pozostałe zawodniczki dopasować do tej koncepcji. Ogłoszenie jej pozyskania musieliśmy wstrzymać do początku czerwca ze względu na jej poprzedni kontrakt. Pozostałe zawodniczki, z którymi rozmawialiśmy, były oczywiście informowane o tym, że Ala będzie u nas – zdradził Jacek Skrok. Pod jego skrzydła trafi również Natalia Skrzypkowska. – Widziałem potrzebę zakontraktowania doświadczonej przyjmującej, dlatego dołączyła do nas Natalia Skrzypkowska. Szukając wzmocnienia na lewym ataku podjęliśmy rozmowy z Anią Bączyńską, młodą i obiecującą zawodniczką, która jest w orbicie zainteresowań trenera reprezentacji Polski– wyjaśnił szkoleniowiec Radomki Radom. Nową twarzą w Radomiu będzie również libero, Kinga Drabek, która w poprzednim sezonie broniła barw MKS-u Dąbrowa Górnicza. – Pozyskaliśmy młodą libero, czyli Kingę Drabek. Staraliśmy się podnieść jeszcze poziom rywalizacji na tej pozycji. Kinga jest młodą zawodniczką, ale mimo to już sporo grała na tym najwyższym poziomie w Polsce. Ostatni sezon zagrała w całości i na dobrym poziomie i to będzie fajne wsparcie dla Olgi Samul, która z kolei z kolei prezentowała się bardzo dobrze na poziomie pierwszej ligi i dlatego dostanie szansę pokazania się w Lidze Siatkówki Kobiet. Obie wzajemnie będą się uzupełniać – tłumaczył Jacek Skrok.

Szkoleniowiec Radomki Radom nie ukrywa, że ma nadzieję, że prowadzany przez niego zespół znajdzie swoje miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. – Jest na razie tyle niewiadomych, że tak naprawdę na tym etapie jeszcze ciężko mówić o celach. W tej chwili jednak patrząc na to, co dzieje się w lidze, mimo tych niewiadomych, o których wspominałem, powinniśmy plasować się gdzieś w środku tabeli i o to będziemy walczyć. Sytuacja może być o tyle ciekawa, że system rozgrywek być może podobny do tego z męskiej PlusLigi, a wtedy szóste miejsce daje szanse na grę o medale. To jest to, co bym chciał na dziś. Jednak żeby realnie ocenić nasze szanse, trzeba poczekać, bo nie można ocenić nawet za bardzo potencjału pozostałych zespołów – ocenił potencjał swojej ekipy.
Zobacz również:
Karuzela Transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved