Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Sęk: Zamknięcie drzwi powoduje otworzenie innych

Jacek Sęk: Zamknięcie drzwi powoduje otworzenie innych

fot. Effector Kielce

Przed kilkoma dniami sympatyków kieleckiej siatkówki zmartwiła informacja, że ze sponsorowania plusligowej ekipy zamierza się wycofać firma Effector. W trakcie konferencji prasowej prezes klubu, Jacek Sęk, uspokajał, że obecność drużyny z województwa świętokrzyskiego w ekstraklasie nie jest zagrożona. – Nawet jeśli informacje o wycofaniu naszego sponsora się potwierdzą, to podkreślam że byt siatkówki w Kielcach nie jest w żaden sposób zagrożony – podkreślił.

Kielecka drużyna od kilku sezonów zajmuje miejsca w drugiej części tabeli, w tym roku Effectora spotkała mała rewolucja, bowiem w trakcie sezonu pracę stracił Dariusz Daszkiewicz, a jego miejsce zajął Sinan Tanik. Turecki szkoleniowiec nie zwojował PlusLigi, jego podopieczni zajęli ostatecznie 13. miejsce. – Aspiracje sponsorów i działaczy były pewnie wyższe, szczególnie że w pewnym momencie zajmowaliśmy 7. miejsce. Liga jednak szybko nas zweryfikowała. Tak czy inaczej zajęliśmy bezpieczne miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trzeba pamiętać, że z ligą pożegnał się AZS Częstochowa prawie po trzydziestu latach gry w siatkarskiej ekstraklasie. To na pewno pozwala nam spojrzeć sobie w lustro – skomentował Jacek Sęk. – W sezonie 2017/2018 zagrożone spadkiem będą dwa zespoły, a trzeci zagra baraż o pozostanie z drużyną z pierwszej ligi. Z myślą o tym chcemy budować zespół, który będzie w stanie nawiązać walkę nawet z mocniejszymi finansowo i sportowo klubami – dodał.Spore poruszenie w kieleckim środowisku wywołała wypowiedź Leszka Cieska, prezesa firmy Effector. – Patrząc na nasz kilkuletni udział jako sponsora tytularnego Effectora Kielce i obserwując jednocześnie wyniki sportowe klubu, z przykrością stwierdzamy, że z roku na rok są one coraz gorsze. Nie będąc właścicielem klubu, nie mamy wpływu ani na wysokość budżetu czy zarządzanie finansami, ani też na politykę personalną. Za to wszystko odpowiada zarząd klubu. Ostatnia sytuacja związana z drużyną rezerw, która walczyła o drugą ligę, dowodzi nieładu organizacyjnego, co przekłada się na atmosferę w klubie. Te wszystkie wydarzenia i ich odbiór środowiskowy godzą w wizerunek naszej firmy, dlatego obecnie rozważamy, czy kontynuować nasze zaangażowanie w klub Effector Kielce – mówił w rozmowie z „Echem Dnia” Leszek Cisek.

Na odpowiedź ze strony klubu nie trzeba było długo czekać. – Bardzo dziękujemy firmie Effector za 5 lat współpracy, ale jak to w życiu bywa, coś się czasem kończy, a coś zaczyna, zamknięcie pewnych drzwi powoduje otworzenie innych i niesie ze sobą nowe możliwości. Nawet jeśli informacje o wycofaniu naszego sponsora się potwierdzą, to podkreślam, że byt siatkówki w Kielcach nie jest w żaden sposób zagrożony. Chcieliśmy uspokoić zarówno kibiców, jak i naszych partnerów, że ewentualne wycofanie się firmy Effector nie powoduje żadnych problemów związanych z funkcjonowaniem kieleckiego klubu na arenie PlusLigi – wyjaśnił Jacek Sęk.

Prezes Leszek Cieszek minął się z prawdą, mówiąc, że nie ma wpływu na wysokość budżetu, działalność klubu czy sytuację personalną. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że spółka, która została powołana aby finansować klub siatkówki w Kielcach, powstała bez udziału firmy Effector, ale decyzyjnym udziałowcem tej spółki jest pan Leszek Ciesek. Posiada on również większość w trzyosobowej radzie nadzorczej, która może np. odwoływać zarząd klubu. Ma też pełną bieżącą wiedzę, jeśli chodzi o budżet klubu, jego wykonanie oraz zobowiązania i wpływy – dodał prezes kieleckiego klubu.

Jeśli firma Effector ostatecznie wycofa się ze sponsorowania kieleckiej drużyny, jest duża szansa, że w rozgrywkach PlusLigi wystąpi ona pod nową nazwą. – Rozmowy z nowymi partnerami biznesowymi prowadzone są bez względu na to, czy Effector pozostanie z naszym klubem czy nie – zakończył Jacek Sęk.

źródło: Echo Dnia, effectorkielce.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved