Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Pasiński: Wszystko przebiega zgodnie z planem

Jacek Pasiński: Wszystko przebiega zgodnie z planem

fot. Katarzyna Antczak

Za siatkarkami Energi MKS Kalisz blisko dwa miesiące ciężkiej pracy.  Od września podopieczne Jacka Pasińskiego rozgrywają spotkania kontrolne, podczas których sprawdzają się w warunkach meczowych. W rozmowie z serwisem faktykaliskie.pl szkoleniowiec kaliszanek podkreśla, że przygotowania do nowego sezonu przebiegają zgodnie z planem.

Za wami kilka spotkań kontrolnych, są zwycięstwa i porażki. Jaką wagę przywiązuje pan do wyników tych meczów?Jacek Pasiński: – W takich meczach wyniki nie są najważniejsze, tym bardziej, że mamy szeroką kadrę i chcemy w tych sparingach, żeby każda z dziewczyn dostała swoje pięć minut. Mamy tzw. przegląd wojsk, każdą z zawodniczek widzimy w grze. Wiadomo, że dziewczyny rozwijają się przez granie. Dlatego ważne, żeby czuły tą grę, czuły sens trenowania. W związku z tym, jako sztab szkoleniowy, mniejszą wagę przykładamy do wyników sparingów. Niemniej każde zwycięstwo cieszy.

W doborze sparingpartnerów nie ma przypadku. Sprawdzacie się głównie z mocnymi zespołami.

– Staramy się grać z z dobrymi rywalami. Wiadomo, że nieraz trzeba przełknąć gorycz porażki, ale nie o to chodzi, żeby wygrywać ze słabymi i pompować balonik. Musimy się doskonalić, patrzeć, gdzie jest nasze miejsce, ciężko trenować i cały czas iść do przodu.

Kilka tygodni ciężkiej pracy za zespołem. Wszystko przebiega planowo?

– Wszystko przebiega zgodnie z planem. Właśnie kończymy taki najcięższy etap treningowy, budowania siły, czas na budowanie wytrzymałości. Widać, że jeszcze nie jesteśmy dobrze zgrani, jeszcze te piłki nie latają tak jak powinny latać. Ale powoli już zaczyna się kącik ust podnosić do góry w celu uśmiechnięcia się.

Latem w zespole doszło do kilku zmian. Jak pod względem jakościowym ocenia pan kadrę, jaką ma do dyspozycji?

– Zawsze mówię, że tak krawiec kraje, jak mu materii staje. Wydaje się, że zespół jest skompletowany właściwie. Mamy wartościowe zawodniczki na każdej pozycji i będziemy się starali przełożyć tę wartość na naszą grę. By to nasze granie było przyjemne dla oka, żeby kibice przychodzący tak tłumnie na nasze mecze, wychodzili z hali zadowoleni. Istotne, by zespół miał wolę walki i serducho. Wynik? Nie zawsze się wygrywa, to jest tylko sport. Ale żeby wszystko miało sens, jeśli będzie widać agresję w grze, wolę walki, to bez różnicy, czy wygramy, czy przegramy, wszyscy będziemy zadowoleni.

Rozmawiał Michał Sobczak – więcej w serwisie faktykaliskie.pl

źródło: faktykaliskie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved