Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Pasiński: Nie ma łatwych meczów

Jacek Pasiński: Nie ma łatwych meczów

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarki PTPS-u Piła w ostatniej kolejce wywalczyły przed własną publicznością cenny komplet punktów. Podopieczne trenera Pasińskiego w trzech setach pokonały Impel Wrocław. – W pierwszym secie miałyśmy pewne założenia, które w stu procentach wykonałyśmy. Oczywiście rywalki pomogły nam też swoimi błędami – oceniła wysoko wygraną partię premierową Anna Stencel.

Pilanki otworzyły spotkanie bardzo dobrą grą w każdym elemencie. Rywalki zupełnie nie nawiązały z nimi walki, punktując atakiem zaledwie sześć razy (20% skuteczności). W kolejnych odsłonach wrocławianki trochę poprawiły swoją grę, ale nie na tyle, by ugrać w meczu choćby seta. – W pierwszym secie miałyśmy pewne założenia, które w stu procentach wykonałyśmy. Oczywiście rywalki pomogły nam też swoimi błędami. W drugim secie już się nam postawiły, napsuły trochę krwi, gdyż popracowały bardzo ładnie blokiem i w ataku trochę piłek powybijały  – oceniła Anna Stencel.Dzięki tej wygranej siatkarki z Piły wskoczyły na czwartą pozycję w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Mimo że do trzeciego Developresu tracą 7 punktów, a do liderek – ŁKS-u 12, samo zbliżenie się do czołówki rozgrywek jest budujące i mobilizujące do dalszej pracy. – Wskoczyłyśmy na czwarte miejsce, z czego na pewno bardzo się cieszymy. Takie było założenie przed tym meczem, by zdobyć trzy punkty. Kolejny gramy z MKS-em Dąbrowa Górnicza i też mam nadzieję, że będziemy walczyć o trzy punkty. Fajnie pokazujemy się w tym sezonie i mam nadzieję, że będziemy walczyć o jak najwyższe miejsca, ponieważ jesteśmy do tego dobrze przygotowane – zapewniła Stencel, która w tym spotkaniu wybrana została MVP. – To moje pierwsze wyróżnienie, odkąd gram w tej lidze, więc na pewno będę ten mecz dobrze wspominać – podkreśliła zawodniczka, która dostaje coraz więcej szans gry. – Tak naprawdę po każdym sezonie ma się nadzieję, że będzie się walczyć. Po to też przychodzi się na treningi, żeby dawać z siebie wszystko i w końcu awansować do tej pierwszej szóstki. Przez trzy lata grałam falami – trochę grałam, trochę byłam zmienniczką. W tym sezonie udaje się trochę więcej grać, więc będę wykorzystywać szansę – dodała Stencel.

Szkoleniowiec pilskiej ekipy mimo pewnego zwycięstwa podkreśla, że nie ma łatwych spotkań i każdy rywal jest groźny. – Każdy zespół w tej lidze ma swoje atuty i potrafi grać. Nie ma słabych zespołów. Popatrzmy na Legionovię, która była skazana na porażkę, a zaczyna wygrywać. Daleki jestem od tego, by mówić, że dąbrowski MKS jest słaby. W którymś momencie te dziewczyny zaskoczą. W każdym zespole są dziewczyny, które potrafią przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. W związku z tym tu nie ma łatwych meczów – stwierdził Jacek Pasiński.

źródło: inf. własna, ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved