Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Ten zespół pisze własną historię

Jacek Nawrocki: Ten zespół pisze własną historię

fot. Michał Szymański

Ankara polskim siatkarkom i ich kibicom kojarzy się bardzo dobrze. To tam w 2003 roku ekipa trenera Niemczyka wywalczyła złoto mistrzostw Europy. – . W przeszłości Polska odnosiła tu wiele sukcesów, ale nie lubię tych historycznych aspektów i porównań. Teraz jesteśmy nowym zespołem, który pisze swoją własną historię i nowy rozdział dla siatkówki w Polsce – mówi szkoleniowiec biało-czerwonych, Jacek Nawrocki. Polki w sobotę zagrają w półfinale z Turcją.

Drużyna gospodarzy po swojej stronie będzie mieć halę pełną swoich, bardzo specyficznych kibiców, przy których każdemu zespołowi przeciwnemu gra się trudno. – Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mamy szansę zagrać dwa mecze przed fantastycznymi kibicami – powiedział przed startem rundy finałowej szkoleniowiec reprezentacji Turcji. – Mam nadzieję, że możemy zagrać dobrą siatkówkę przed wspaniałymi kibicami, których mamy w Ankarze – dodała Eda Erdem Dündar, kapitan zespołu tureckiego. Na miejscowych kibiców znalazła jednak sposób kapitan polskiej drużyny, Agnieszka Kąkolewska. – Wierzę, że wielu tureckich kibiców przyjdzie na mecz, ale nie będzie to miało wpływu na nasz występ, jeśli tylko wyobrazimy sobie, że oni nam kibicują – powiedziała.Turcja to europejska czołówka wśród drużyn siatkarek. Dwa lata temu reprezentantki tego kraju wywalczyły brązowe medale, a we wcześniejszej edycji była czwarta. Mimo że nie zawsze udawało jej się zdobywać medale, to turecka ekipa zawsze jest niezwykle groźnym rywalem. – Jesteśmy dumni z tego, co zrobiliśmy do tej pory i chcemy zakończyć ten turniej w możliwie najlepszy sposób. Naszymi rywalkami są Polki. Polska jest zespołem bardzo silnym w ataku i ma wysokie zawodniczki. Musimy przygotować się bardzo, bardzo skrupulatnie do tego półfinału. Będzie to bardzo ważny mecz dla nas, jak i dla na naszych kibiców również – zakończył Giovanni Guidetti.Jesteśmy szczęśliwe, że znalazłyśmy się w czwórce najlepszych drużyn Europy. Można powiedzieć, że jesteśmy dumne już z tego, co do tej pory osiągnęłyśmy. Nasze przeciwniczki – Polki wywalczyły półfinał mistrzostw Europy po długim czasie. Grają bardzo zdyscyplinowaną siatkówkę i są bardzo dobrym zespołem. Polska ma bardzo dobre atakujące – chwaliła polską drużynę także kapitan tureckiego zespołu.

Z każdym kolejnym meczem mistrzostw Europy polski zespół rósł w siłę, budował się też mentalnie, a teraz reprezentantki naszego kraju nie ukrywają, że ich celem jest medal. – Przyjechałyśmy do Ankary z ogromnym apetytem na medal. Teraz możemy jedynie o niego walczyć. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwe, że znalazłyśmy się w najlepszej czwórce mistrzostw Europy. Ostatnie mecze pokazały, że jesteśmy w stanie walczyć z każdym zespołem, włączając w to wszystkie, które powalczą w tej finałowej rundzie. Będziemy wykonywać naszą pracę – przyznała Agnieszka Kąkolewska.

Dumny ze swojej drużyny jest Jacek Nawrocki, który od czasu, gdy objął stanowisko trenera kadry, bardzo uspokoił i ustabilizował ją, wprowadził nowe, młode zawodniczki, co teraz procentuje. – Awans do półfinałów jest czymś niezwykle znaczącym dla polskiej siatkówki. Wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale przyjechaliśmy to walczyć twardo o każdą piłkę, o każdy punkt w każdym meczu i szukać naszych szans. Moje dziewczyny pokazały, że mogą grać dobrze, jeśli tylko złapią odpowiedni rytm, mogą walczyć z każdym. Wiemy, że Turczynki będą zdeterminowane, by nas pokonać, ale nie poddamy się i będziemy walczyć o zwycięstwo – zapowiedział trener Nawrocki, który zaznaczył, że to, co obecnie osiąga polska reprezentacja ma zupełnie inny wydźwięk niż sukcesy „złotek Niemczyka” sprzed wielu lat. – W przeszłości Polska odnosiła tu wiele sukcesów, ale nie lubię tych historycznych aspektów i porównań. Teraz jesteśmy nowym zespołem, który pisze swoją własną historię i nowy rozdział dla siatkówki w Polsce – zakończył.

Transmisje ze spotkania przeprowadzą telewizje TVP i Polsat, natomiast w naszym serwisie również będzie prowadzona relacja live – TURCJA – POLSKA.

 

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved