Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki zdradził o czym rozmawiał z trenerem Turczynek

Jacek Nawrocki zdradził o czym rozmawiał z trenerem Turczynek

fot. Michał Szymański

Krótko po zakończeniu półfinałowego spotkania mistrzostw Europy, w którym górą były Turczynki, ich trener Giovanni Guidetti dłuższą chwilę rozmawiał z Jackiem Nawrockim. – Guidetti  powiedział że już niedługo będziemy dla nich takim przeciwnikiem, jakim oni byli dla nas w tym półfinale mistrzostw Europy – w rozmowie z Przeglądem Sportowym przyznał trener biało-czerwonych.

Co powiedział trener Giovanni Guidetti, który chwilę przed naszą rozmową, uciął sobie z panem krótką pogawędkę?Jacek Nawrocki: – Że polski zespół jest na fali wznoszącej, robi postępy i już niedługo będziemy dla nich takim przeciwnikiem, jakim oni byli dla nas w tym półfinale mistrzostw Europy. Powiedział, że jeśli taki mecz rozgrywany byłby w Polsce, to nasz zespół byłby górą.

Tymczasem górą w półfinale były Turczynki, które rozgromiły nasz zespół zagrywką. Ktokolwiek sprawił nam takie kłopoty serwisem w ostatnim czasie?

Dokonujemy pomiarów zagrywki, więc mamy świadomość tego jakie parametry miały serwisy Turczynek. I to właśnie było dla nas kłopotliwe poza tym, że nie utrzymywaliśmy poziomu jej przyjęcia. Z kolei w drugim secie trochę odrzuciliśmy rywalki od siatki swoim serwisem.

Tie-break był blisko gdyby nie wejście na boisko Ebrar Karakurt. Rówieśniczka Magdaleny Stysiak szalała w ataku i zagrywce. Stała się bohaterką tureckiego zespołu.

Karakurt jest nieobliczalna, co potwierdziła w półfinale. W meczu z Amerykankami w Lidze Narodów zrobiła dokładnie to samo, więc nie jesteśmy jedynym zespołem, który został pokonany w ten sposób. Ona jest wschodzącą gwiazdą kobiecej siatkówki. Myślę, że świadomie trener Guidetti nie wystawił jej w wyjściowym składzie. Wydawało się, że Turczynki będą nas chciały ograć bez jej pomocy, ale musiała wejść i zrobić swoje. Bardzo solidna zawodniczka.

Po naszej stronie zmienniczki tak dobrze sobie nie radziły? Choć Martyna Grajber nieco ustabilizowała grę Polek.

-Miała dobre wejście i utrzymywała piłkę w grę, co umożliwiło nam atak na wysokiej piłce. Okazało się, że był on nawet momentami bardziej skuteczny niż ten po dobrym przyjęciu zagrywki. Żeby mieć kompletny skład na takie mecze jak ten sobotni w Ankarze, musimy rozegrać jeszcze jeden czy dwa takie półfinały. Dobrze, że zbieramy doświadczenie chociażby w Lidze Narodów, ale to Turczynki mają czternaście bardzo dobrze ogranych dziewczyn. My musimy dążyć do poprawy naszej gry we wszystkich elementach.

Jakie pozytywy można wyciągnąć z meczu z Turczynkami mimo porażki?

– Dziewczyny mimo trudnej sytuacji, walczyły do samego końca. Nie poddały się. Nawet jeśli Turczynki zagrywały po 100 km/h.

*rozmawiała Edyta Kowalczyk – cały wywiad dostępny na przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved