Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Moje zawodniczki wykonały ogromną pracę

Jacek Nawrocki: Moje zawodniczki wykonały ogromną pracę

fot. FIVB

– Staraliśmy się z dziewczynami jak najlepiej przygotować się do mistrzostw, oczywiście na miarę swoich możliwości. Moje zawodniczki wykonały ogromną pracę, ale też trzeba mieć świadomość miejsca, w jakim jesteśmy oraz tego, jakie mamy szanse i z jakimi zespołami przyjdzie nam się zmierzyć – mówił na kilkadziesiąt godzin przed mistrzostwami Europy trener polskiej kadry, Jacek Nawrocki.

Pana zawodniczki lecą do Azerbejdżanu po sparingach w Holandii i treningach w Legionowie. Jakie wnioski nasuwają się z tych ostatnich przygotowań?Jacek Nawrocki: – Myślę, że wnioski są jednoznaczne. Staraliśmy się z dziewczynami jak najlepiej przygotować się do mistrzostw, oczywiście na miarę swoich możliwości. Moje zawodniczki wykonały ogromną pracę, ale też trzeba mieć świadomość miejsca, w jakim jesteśmy oraz tego, jakie mamy szanse i z jakimi zespołami przyjdzie nam się zmierzyć. To wszystko jest zbiorem czynników, od których uzależnione są humory, jakie będziemy mieć podczas meczów czempionatu europejskiego.

Dziś podał pan skład, w jakim Polki wystąpią podczas mistrzostw. Zmiany widać przede wszystkim w ataku, bowiem na tej pozycji, oprócz Moniki Bociek, wystąpi Malwina Smarzek, dotychczasowa przyjmująca…

– W zasadzie już od zakończenia turnieju World Grand Prix, kiedy straciliśmy Berenikę Tomsię, postanowiliśmy postawić na te dwie atakujące. Na zgrupowaniach pojawiły się także Martyna Łukasik i Gosia Jasek – bardzo obiecujące zawodniczki na tej pozycji. Niemniej jednak zdecydowałem się wybrać Monikę Bociek i Malwinę Smarzek, bo choć są to również zawodniczki bardzo młode, to ich doświadczenie turniejowe jest dużo większe niż u dwóch wspomnianych wcześniej dziewczyn.

Nie boi się pan, że przestawienie na atak trochę „rozreguluje” grę Malwiny Smarzek?

– Gramy takim systemem i trenujemy w taki sposób, żeby Malwina nie straciła przyjęcia. Staramy się ustawiać ją tak, by cały czas mogła szkolić ten element. Na przykład kiedy gramy w pierwszym czy w piątym ustawieniu na treningach, Malwina cały czas gra w przyjęciu. Będzie to dla niej na pewno nowe doświadczenie, bowiem do tej pory grała albo na przyjęciu, albo na ataku, a tutaj staramy się wymieszać obie te pozycje.

Obserwuję naszą kadrę przez cały sezon reprezentacyjny – od kwalifikacji do mistrzostw świata, aż po czempionat Europy. Widać wyraźnie ogromny progres, jaki udało się zrobić. Która zawodniczka według pana zrobiła największy postęp?

– Nie chciałbym tutaj indywidualnie nikogo wyróżniać. Chcę powiedzieć, że nasza gra rzeczywiście poszła do przodu, a my jako zespół zrobiliśmy spory postęp. Myślę jednak, że bylibyśmy jeszcze mocniejsi, gdybyśmy utrzymali tę stabilność składu lub w drugą stronę – gdyby obecny skład grał ze sobą już od kwalifikacji. Jestem przekonany, że wtedy nasza gra byłaby jeszcze lepsza. Uprzedzam jednak wszystkich „huraoptymistów”, że pomimo naszego rozwoju Niemcy czy Azerbejdżan to są naprawdę klasowe drużyny i należy się ich obawiać.

 

Cały wywiad Anny Daniluk z Jackiem Nawrockim w serwisie lsk.plps.pl

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved