Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Jestem zadowolony

Jacek Nawrocki: Jestem zadowolony

fot. FIVB

W czwartek polskie siatkarki poznały grupowe przeciwniczki w przyszłorocznych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji. Biało-czerwone zagrają w pierwszej fazie z Azerbejdżanem, Niemcami i Węgrami. Selekcjoner biało-czerwonych nie ukrywał zadowolenia z losowania. – Generalnie jestem zadowolony z tego, co nam los przyniósł. Dla naszej drużyny najważniejszym jest, by skupić się na własnej grze, a nie na rywalkach – skomentował na gorąco tuż po losowaniu.

W rankingu CEV najwyżej, na trzecim miejscu, z tej grupy sklasyfikowane są Niemki, Polki zajmują miejsce 9., a współgospodynie mistrzostw Europy Azerki są na miejscu 12. Najsłabiej z tych drużyn wypadają Węgierki, są aktualnie 17. drużyną rankingu. Wydaje się więc, że Polki spokojnie mogą myśleć nawet o wygraniu grupy i bezpośrednim awansie do 1/4 finału, na pewno są w stanie pokonać każdą z tych drużyn. Najgroźniejszym rywalem wydają się Niemki. – Azerbejdżan to zespół, który rok temu pokazał potencjał podczas igrzysk europejskich i w nim nadal drzemią spore możliwości. W dodatku to drużyna, która zagra przed własną publicznością, ale i my mamy dobre wspomnienia ze stolicy Azerbejdżanu, gdzie zajęliśmy we wspomnianych igrzyskach europejskich drugą lokatę. Niemki, podobnie jak my, są w trakcie przebudowy zespołu i teraz porównamy, na jakim etapie rekonstrukcji jesteśmy. Węgierki znamy z niedawnych kwalifikacji do mistrzostw Starego Kontynentu. To drużyna perspektywiczna i należy na nią uważać – ocenił selekcjoner Jacek Nawrocki.

Opiekun reprezentacji Polski pozytywnie odebrał wyniki losowania. Wspomniał jednak, że najważniejsze jest nie to, jak zagrają przeciwniczki, ale to, jak zaprezentuje się nasz zespół. – Generalnie jestem zadowolony z tego, co nam los przyniósł. Dla naszej drużyny najważniejszym jest, by skupić się na własnej grze, a nie na rywalkach. Przeciwniczki są ciekawe, a teraz od nas zależy, czy skorzystamy z losowania. Podkreślam jednak, skupiamy się na sobie, a nie przeciwniczkach – zakończył Jacek Nawrocki. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 20.09.2017 roku, a zakończą 1.10.źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved