Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Nawrocki: Warto inwestować w młode dziewczyny

Jacek Nawrocki: Warto inwestować w młode dziewczyny

fot. lsk.pls

– Najważniejsze ,że nie ma negatywnych zaskoczeń. Wręcz przeciwnie. Siatkarki z doświadczeniem reprezentacyjnym potwierdziły swoje umiejętności, a liczna grupa juniorek potwierdziła swoje duże możliwości. Młode dziewczyny udowodniły, że warto w nie inwestować – powiedział Jacek Nawrocki, szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet.

Czy będzie pan obecny na meczach półfinałowych LSK?Jacek Nawrocki:Na pewno obejrzę na żywo oba mecze rewanżowe, które odbędą się w Łodzi. Pierwsze mecze obejrzę oczywiście w telewizji, a nie wykluczam, że uda mi się dotrzeć do Polic na spotkanie Chemika z Grotem Budowlanymi Łódź.

Czy zdradzi pan które zawodniczki będzie pan szczególnie obserwował? 

– Jest rzeczą oczywistą, że w czołowych zespołach, walczących o tytuł grają siatkarki, które będą grały w reprezentacji. Nasz sztab uważnie obserwuje wszystkie kandydatki do gry w kadrze, bez względu na to o które miejsca grają, w Polsce, czy za granicą. Wszystko jest pod kontrolą.

W półfinale grają dwa zespoły z Łodzi – miasta gospodarza CEV EuroVolley 2019, czy oznacza to, że Łódź jest w tym roku stolicą żeńskiej siatkówki? 

Łódź w ostatnich latach wielokrotnie pokazała, że jest głównym ośrodkiem żeńskiej siatkówki. Tak w rozgrywkach młodzieżowych jak i seniorskich, czego doskonałym przykładem są tegoroczne rozgrywki LSK. Być może obejrzymy łódzki finał. Jestem bardzo zadowolony, że nasza główna tegoroczna impreza – CEV EuroVolley 2019 odbędzie się właśnie w tym mieście. Jesteśmy spokojni o doskonałą organizację i bardzo liczymy na gorący doping podczas naszych meczów. 

Czy tegoroczne rozgrywki wykreowały nowe kandydatki do gry w reprezentacji?

– Najważniejsze ,że nie ma negatywnych zaskoczeń. Wręcz przeciwnie. Siatkarki z doświadczeniem reprezentacyjnym potwierdziły swoje umiejętności, a liczna grupa juniorek potwierdziła swoje duże możliwości. Młode dziewczyny udowodniły, że warto w nie inwestować.

Już 13 maja rozpoczyna się Volley Masters Montreux 2019 – pierwszy oficjalny turniej w tym sezonie. Jak będzie w związku z tym wyglądać początek przygotowań reprezentacji? 

– Zaczniemy przygotowania w różnych terminach, w zależności od tego kiedy poszczególne kluby będą kończyć granie. Planujemy rozpocząć w ostatniej dekadzie kwietnia, aby na początku maja rozpocząć prawie w komplecie pracę przed turniejem w Montreux. Spotkamy się tam z zespołami, z którymi zmierzymy się w opolskim turnieju VNL czyli reprezentacjami Włoch Tajlandii i Niemiec.

Powiedział pan „prawie w komplecie”. Kogo zabraknie?

– Joanna Wołosz dołączy do nas trochę później . Jej zespół Imoco Volley Conegliano doskonale radzi sobie w tym sezonie. Jeżeli pokonają w półfinale Ligi Mistrzyń Turczynki z Fenerbahce to zagrają w berlińskim finale tych rozgrywek 18 maja. Trzymamy kciuki za Aśkę.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved