Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: My walczymy dalej

Jacek Nawrocki: My walczymy dalej

fot. Michał Szymański

Siatkarki reprezentacji Polski nie potrafiły przeciwstawić się świetnie dysponowanym Turczynkom w półfinale mistrzostw Europy kobiet i w niedzielę przyjdzie im zagrać o brąz. – Turcja była niesiona przez tych kibiców i co można zrobić? Zagrywać lepiej od nich. Trochę nam się to udało w trzecim secie. Może gdybyśmy utrzymali konsekwencję w zagrywce, bo inne elementy z niej wynikały, mogliśmy się pokusić o dalszą walkę – mówił po meczu trener biało-czerwonych, Jacek Nawrocki.

Turczynki sporo krwi polskiej kadrze napsuły głównie swoją zagrywką, już w pierwszym secie punktując bezpośrednio zza linii 9. metra aż 6 razy. Potem odrobinę wstrzymały rękę, ale zagrywka ponownie wróciła w czwartej odsłonie. – Jeśli chodzi o turecki serwis, to ich zagrywki były kosmiczne. Dodatkowo Karakurt, która weszła co prawda potem, „siadła” jej ta zagrywka. Turcja była niesiona przez tych kibiców i co można zrobić? Zagrywać lepiej od nich. Trochę nam się to udało w trzecim secie. Może gdybyśmy utrzymali konsekwencję w zagrywce, bo inne elementy z niej wynikały, mogliśmy się pokusić o dalszą walkę – ocenił szkoleniowiec polskiej kadry, Jacek Nawrocki.Oprócz swojej zagrywki, podopieczne Giovanniego Guidettiego mogły liczyć na żywiołową publiczność w Ankarze. – Na pewno ta publiczność im pomaga. Ktoś powiedział, że w Łodzi by z nami nie wygrały. Turcja to zespół, który cały czas gra o medale, to są ograne dziewczyny, które potrafią grać takie mecze. My mentalnie byśmy sobie z publiką poradzili, gdybyśmy utrzymali przyjęcie, ale tego w tym spotkaniu nie było – podkreślał Jacek Nawrocki. Jego podopieczne świetne zawody zagrały jedynie w trzecim secie, w którym zdemolowały gospodynie finałów mistrzostw Europy.

Teraz biało-czerwonym zostaje walka o brąz. W walce o trzeci stopień podium po drugiej stronie siatki staną Włoszki, z którymi polska kadra miała już okazję grać w mistrzostwach Europy. – Chciałbym, żeby dziewczyny zagrały jak najlepsze spotkanie z Włoszkami. Pamiętajmy jednak, że to jest zespół kompletny, posiadający swoje atuty i też przyjechał po medal – ocenił niedzielne rywalki Jacek Nawrocki i dodał: – To będzie trudne spotkanie – my walczymy dalej. 

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved