Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Nawrocki: W listopadzie planuję rozesłać powołania

Jacek Nawrocki: W listopadzie planuję rozesłać powołania

fot. FIVB

W meczu kończącym piątą kolejkę Orlen Ligi Impel Wrocław przegrał przed własną publicznością z PGE Atomem Treflem Sopot 1:3. Spotkaniu zza linii końcowej przyglądał się selekcjoner Jacek Nawrocki, który na gorąco ocenił je tuż po zakończeniu. – To był zdecydowanie mecz błędów, widać to wyraźnie w statystykach – powiedział.

Zawodniczki z Wrocławia popełniły ich  w sumie 40, z czego 15 w polu zagrywki i 17 w ataku. Sopocianki w tej statystyce wypadły trochę lepiej, myląc się na zagrywce dwunastokrotnie, a ich ataki tylko dziesięć razy nie trafiały w boisko rywalek. – W dużej mierze właśnie ta niedokładność zadecydowała o tym, że to atomówki dopisują sobie trzy cenne punkty – stwierdził szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

Jako dodatkową przyczynę porażki wrocławianek trener wskazał nadmierne eksploatowanie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. – Za dużo piłek kierowanych było do Kasi, przez co akcje Impelu były czytelne dla ekipy z Sopotu – ocenił Nawrocki. Potwierdzają to statystki. Liderka wrocławianek atakowała aż 54 razy, jednak pozytywnie skończyła tylko osiemnaście akcji, co przełożyło się na 33-procentową skuteczność. – W Atomie Treflu Sopot atak rozkładał się pomiędzy Zaroślińską i Balkestein, co umożliwiło gościom prowadzenie bardziej kombinacyjnej gry – dodał Nawrocki. Ta pierwsza zdobyła dla swojej ekipy 13 punktów, druga natomiast o dwa oczka mniej.Poza dobrą postawą wspomnianych atakujących mecz ten nie dostarczył trenerowi wielu powodów do optymizmu. – To spotkanie pokazało, że dalej nie za bardzo mamy alternatywę dla obecnych atakujących reprezentacji. Żałuję również, że oba zespoły tak mało grały akcji z pierwszego tempa. Zarówno Kąkolewska, jak i Ptak nie miały za bardzo okazji pokazać swoich siatkarskich atutów – powiedział trener polskiej kadry. W całym meczu obie zdobyły w sumie trzynaście punktów, przy czym Kąkolewska całkiem dobrze spisywała się w ataku – 5 punktów na 9 prób. Ptak radziła sobie już trochę gorzej, notując jedynie 38% skuteczności w tym elemencie (3 punkty na 8 ataków). – Do pozytywów dodałbym dobrą postawę Agaty Durajczyk, która świetnie radziła sobie w obronie – dodał Jacek Nawrocki.

Na koniec trener zdradził swoje plany na najbliższe tygodnie. – W listopadzie planuję rozesłać powołania, a do tego czasu trwa selekcja. Następnie w grudniu rozpoczniemy przygotowania oparte na dyspozycji ligowej zawodniczek i postaramy się to wszystko jak najlepiej zgrać, aby osiągnąć założony cel – zdradził szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved