Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Turcja była od nas lepsza

Jacek Nawrocki: Turcja była od nas lepsza

fot. FIVB

– Dziś Turcja była dla nas bardzo trudnym przeciwnikiem w każdym elemencie. Były lepsze od nas. Dobrze przygotowały się do tego meczu taktycznie – mówił po porażce z Turcją selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. – Zaczęliśmy Ligę Narodów o wiele lepiej, niż oczekiwałem – przyznał Giovanni Guidetti, trener drużyny tureckiej.

Biało-czerwone na zakończenie pierwszego turnieju Ligi Narodów przegrały w Lincoln 0:3 z Turcją. – Dziś Turcja była dla nas bardzo trudnym przeciwnikiem w każdym elemencie. Były lepsze od nas. Dobrze przygotowały się do tego meczu taktycznie. Teraz jedziemy do Chin na kolejny turniej. Tam czeka nas znów kilka spotkań z bardzo dobrymi zespołami. Przygotujemy się do tego turnieju i na pewno zdobędziemy tam sporo doświadczenia. To jest nasz główny cel – mówił po meczu selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki.– Nie wiem, co powiedzieć. Wczorajszy pięciosetowy mecz nie może być wymówką i wytłumaczeniem tej porażki. Sądzę, że chodzi o nasze nastawienie. Musimy to przemyśleć i być gotowe do kolejnych meczów – przyznała kapitan naszej reprezentacji, Agnieszka Kąkolewska.

O wiele lepsze nastroje po meczu były w drużynie tureckiej, która wygrała wszystkie trzy spotkania i zajmuje 2. miejsce w tabeli Ligi Narodów po pierwszej rundzie. – Zaczęliśmy Ligę Narodów o wiele lepiej, niż oczekiwałem. Spędziliśmy ze sobą mało czasu do tej pory. Taki dobry początek dał nam właściwą pewność siebie i nic więcej na razie. Nie możemy zapomnieć o naszym celu, którym jest stawanie się lepszym zespołem każdego dnia. Potrzebujemy sporo pokory, każdy przeciwnik jest trudny, a Liga Narodów ma nas przygotować do mistrzostw świata – mówił trener reprezentacji Turcji, Giovanni Guidetti. – W Lidze Narodów nie ma łatwych turniejów. W przyszłym tygodniu zmierzymy się z Brazylią, która nieoczekiwania przegrała z Niemkami, będzie więc rozdrażniona. Argentyna wygląda całkiem dobrze, a zespół Dominikany jest również mocny, na szczęście zagramy przed własną publicznością – dodał włoski szkoleniowiec.

– Spodziewałyśmy się, że możemy tu trzykrotnie wygrać, ale miałyśmy trochę wątpliwości przed meczem z USA. Wczoraj jednak pokonałyśmy gospodynie, a dziś wygrałyśmy 3:0 z Polską, która gra szybko, ale udało nam się postawić blok. Jestem bardzo szczęśliwa i muszę podziękować koleżankom z drużyny, ponieważ ciężko na to pracowałyśmy. Jesteśmy młodymi siatkarkami i powiedziałam, że musimy grać jako drużyna, jeśli chcemy pokazać naszą siłę. Naszym największym atutem jest zagrywka – jeśli nie zagrywasz, nie masz szans. W tych trzech meczach dobrze zagrywałyśmy, co spowodowało, że dobrze zagrałyśmy również w bloku i obronie – zauważyła Eda Erdem Dundar, kapitan reprezentacji Turcji.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved