Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Trzon kadry na kwalifikacje olimpijskie mam gotowy

Jacek Nawrocki: Trzon kadry na kwalifikacje olimpijskie mam gotowy

fot. fivb-org

Przed Polkami pięć meczów sparingowych, po których Jacek Nawrocki wyłoni skład na kwalifikacje olimpijskie.  – Trzon kadry na kwalifikacje olimpijskie mam gotowy. Do Wrocławia chcę jednak zabrać szesnaście zawodniczek, by w ostatniej chwili wybrać czternastkę na turniej we Wrocławiu. Chodzi o możliwość manewru także w kontekście mistrzostw Europy – mówi selekcjoner biało-czerwonych, Jacek Nawrocki.

W piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim biało-czerwone zmierzą się o godzinie 20 z Czeszkami. W niedzielę o 17 spotkają się w hali KSZO z Białorusią (oba mecze w Polsacie Sport). Będą to dwa z pięciu sparingów zaplanowanych przed wrocławskim turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich (2–4.08). Kolejne Polki zagrają podczas turnieju o Puchar Gubernatora w Kaliningradzie (24–26.07), gdzie zmierzą się z Niemkami, Belgijkami i Rosjankami.Te mecze pomogą mi wybrać skład na turniej we Wrocławiu, bo nadal mam kilka znaków zapytania – mówi Jacek Nawrocki. Do Ostrowca Św. zabrał szesnaście z dwudziestu jeden trenujących w Spale siatkarek. Kibice nie zobaczą w akcji kontuzjowanej Natalii Murek oraz Julii Nowickiej, Moniki Bociek, Olivii Różański i Małgorzaty Jasek. To wcale nie oznacza, że żadna z tych dziewczyn nie ma szans na grę we Wrocławiu. Julka sporo grała w Lidze Narodów, więc postanowiłem jej dać trochę wolnego. Poleci jednak z nami na turniej w Rosji. Wciąż nie zamykamy też drzwi do kadry dla Natalii, która wraca już do zdrowia – deklaruje selekcjoner.

Wątpliwości co do składu na kwalifikacje olimpijskie i mistrzostwa Europy nie ma tylko na pozycji libero, bo w kadrze są już tylko Maria Stenzel oraz Paulina Maj-Erwardt, która dołączyła do zespołu po turnieju finałowym Ligi Narodów. Na pozostałych pozycjach trwa rywalizacja. Na przykład wśród rozgrywających pomiędzy Nowicką i Marleną Pleśnierowicz, która nie pojechała na finały Ligi Narodów, bo brała ślub. – Trzon kadry na kwalifikacje olimpijskie mam gotowy. Do Wrocławia chcę jednak zabrać szesnaście zawodniczek, by w ostatniej chwili wybrać czternastkę na turniej we Wrocławiu. Chodzi o możliwość manewru także w kontekście mistrzostw Europy – mówi selekcjoner.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved