Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Trzeba zachować rozsądek

Jacek Nawrocki: Trzeba zachować rozsądek

fot. Łukasz Krzywański

Jacek Nawrocki, trener biało-czerwonych, miał już przygotowane powołania do kadry, ale wstrzymał się z ich wysłaniem. Wciąż nie wiadomo, co z sezonem reprezentacyjnym i czy jakiekolwiek rozgrywki się odbędą.

Rywalizacja kobiet miała wystartować 19 maja. Władze Międzynarodowej Federacji Siatkówki, FIVB, przełożyły ją na późne lato lub jesień. Dokładny termin: po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Problem w tym, że później również igrzyska przesunięto o rok, co wywołało chaos w terminarzu.FIVB na razie ostatecznego terminu Ligi Narodów nie podał. – Nie ma co w tej chwili gdybać. Wszyscy czekamy na konkretne decyzje światowej federacji. Bez nich nie ma sensu rozmawiać o możliwych scenariuszach naszych przygotowań. Musimy czekać na rozwój sytuacji. Nie wiem, jak długo, ale cierpliwość jest jest konieczna – przyznał Nawrocki.

Patrząc na sytuację panującą na świecie, niewykluczone, że w tym roku Liga Narodów w ogóle się nie odbędzie. Europa zamknęła bowiem obiekty sportowe przed sportowcami oraz kibicami i nie wiadomo kiedy zostaną ponownie otwarte. Z kolei rozgrywanie meczów np. tylko w Azji, gdzie ogniska koronawirusa powoli wygasają, mija się z celem. Liga Narodów w swoim założeniu ma być globalna.

Liga Narodów wpisała się już w kalendarz rozgrywek światowych. Gdyby miała zostać przeprowadzona w jakieś karłowatej formule, o mniejszym zasięgu kontynentalnym, to tylko obniżyłoby wartość tych zawodów – powiedział trener polskich siatkarek. – Organizowanie tej imprezy w formule zastępczej jest bez sensu. Jednocześnie uważam, że Ligę Narodów można by rozegrać tylko pod warunkiem, że wszyscy jej uczestnicy będą mieć zagwarantowane pełne bezpieczeństwo – zaznaczył szkoleniowiec.

Organizatorzy mają też inny kłopot, bo z Ligi Narodów wycofały się już obie reprezentacje Włoch.

Cały artykuł w serwisie Dziennika Sport.

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved