Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: To twarda lekcja

Jacek Nawrocki: To twarda lekcja

fot. volleymasters.ch

– Jest to twarda lekcja i mam nadzieję, że my wyciągniemy z niej wnioski jako zespół, ale też że wnioski wyciągną indywidualnie dziewczyny – mówił po porażce z reprezentacją Chin w Lidze Narodów trener biało-czerwonych, Jacek Nawrocki. – Mam nadzieję, że do kolejnego meczu przystąpimy z lepszym nastawieniem. W hotelu to wszystko przeanalizujemy i jutro tu wrócimy i zrobimy wszystko, by wygrać i przede wszystkim zagrać lepiej – zapewniła Monika Jagła.

Reprezentacja Polski przegrała z Chinkami 0:3, a różnica pomiędzy oboma zespołami była bardzo wyraźna. – Jest to twarda lekcja i mam nadzieję, że my wyciągniemy z niej wnioski jako zespół, ale też że wnioski wyciągną indywidualnie dziewczyny. Dla Magdy Stysiak jest to trudny egzamin, ale jeżeli ona z każdą piłką będzie grała bardziej inteligentnie, będzie szukała nowych rozwiązań, to może stać się zawodniczką, która z takimi reprezentacjami będzie gwarantowała walkę – stwierdził po spotkaniu trener biało-czerwonych, Jacek Nawrocki.W Lidze Narodów zadebiutowała młoda libero, Monika Jagła. – Bardzo się cieszę, że mogłam grac w tym meczu i pomóc drużynie. Niestety, nie poszło nam zbyt dobrze. Rywalki weszły bardzo dobrze w ten mecz,z ostrą zagrywką, a my popełniałyśmy zbyt dużo błędów. Chinki zagrały swoją konsekwentną grę, a my miałyśmy trochę niedokładności, te piłki sytuacyjne… to wszystko zaważyło na wyniku – przyznała siatkarka Pałacu Bydgoszcz.  – Szkoda tej końcówki, bo naprawdę było blisko. Mam nadzieję, że do kolejnego meczu przystąpimy z lepszym nastawieniem. W hotelu to wszystko przeanalizujemy i jutro tu wrócimy i zrobimy wszystko, by wygrać i przede wszystkim zagrać lepiej – zapewniła Monika Jagła.

W turnieju w Chinach nie może zagrać z powodu urazu Joanna Wołosz, jedyną zdrową rozgrywającą w reprezentacji Polski jest więc Julia Nowicka. – To jest na pewno super jeśli chodzi o moją przyszłość. Bardzo się cieszę, że mam taką sposobność, ale wiadomo, że jest bardzo dużo niedokładności z mojej strony i dziewczyny się troszeczkę męczą. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłości i chciałam bardzo podziękować dziewczynom, bo bardzo mnie wspierają – mówi młoda rozgrywająca reprezentacji Polski.

Julka nie ma za co przepraszać, ona dźwiga tu bardzo duży ciężar odpowiedzialności taktycznej, technicznej, fizycznej i mentalnej. Nie możemy się czepiać tej dziewczyny, ja traktuję to jako lekcję dla niej. Wiadomo, że ten postęp drużyny jest sinusoidalny, są wzloty i upadki. Wiadomo, dziś nie byliśmy na górze, ale mam nadzieję że wyciągniemy wnioski na przyszłość – dodaje trener Nawrocki.

źródło: inf. własna, lsk.pls.pl, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved