Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jacek Nawrocki: To był trudny mecz

Jacek Nawrocki: To był trudny mecz

fot. FIVB

Polki staną w niedzielę przed kolejną szansą awansu do elity World Grand Prix. W minionych edycjach na drodze biało-czerwonych do awansu przeszkodą nie do pokonania okazały się Belgijki i Holenderki. Czy spełni się powiedzenie – „Do trzech razy sztuka”? Okaże się po meczu z Dominikaną. – To był trudny mecz, ponieważ Bułgaria nie jest łatwym przeciwnikiem – powiedział po spotkaniu z Bułgarkami Jacek Nawrocki.

Polki musiały jednak na wygraną z Bułgarią solidnie zapracować, podniosły się po porażce w pierwszej partii i potem grały już lepiej od rywalek zwłaszcza w bloku. Zatrzymały atak przeciwniczek aż dziewiętnaście razy, przy zaledwie siedmiu udanych takich akcjach Bułgarek. – Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ awansowaliśmy do finału i jutro zagramy z Dominikaną. To był trudny mecz, ponieważ Bułgaria nie jest łatwym przeciwnikiem. Mam nadzieję, że w niedzielę osiągniemy taki sam rezultat – cieszył się po meczu selekcjoner Jacek Nawrocki. – Jestem oczywiście bardzo zadowolona ze zwycięstwa. Teraz jednak koncentrujemy się już tylko na niedzielnym meczu z Dominikaną – dodała kapitan biało-czerwonych Joanna Wołosz.

W obozie bułgarskim nastroje rzecz jasna nie były najlepsze. – Popełniliśmy wiele błędów, a dodatkowo nasza zagrywka nie wyglądała najlepiej, co wpłynęło na wynik meczu. Jest to smutny dzień także dlatego, że dwie zawodniczki opuszczają zespół po tym turnieju. Mam jednak nadzieję, że w niedzielę dziewczyny pokażą lepszy poziom – przeanalizował spotkanie trener Iwan Dimitrow. Ewa Janewa dodała, że porażka boli tym bardziej, że została odniesiona przed własną publicznością. – Jest to smutny moment, tym bardziej, że przegrałyśmy przed naszą publicznością. Nie wytrzymałyśmy tego meczu fizycznie i nie zagrywałyśmy dobrze – powiedziała kapitan bułgarskiej drużyny. Janewa była liderką swojej ekipy, w sobotnim meczu zdobyła 22 punkty.źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved