Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jacek Nawrocki: To będzie trudne zadanie

Jacek Nawrocki: To będzie trudne zadanie

fot. FIVB

W piątek reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w rozgrywkach World Grand Prix 2017 II dywizji w argentyńskim Neuquén. Rywalem biało-czerwonych będzie Chorwacja. – Chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik podczas tego turnieju – powiedział Jacek Nawrocki, trener polskiej drużyny.

Witam serdecznie wszystkie zespoły w Argentynie. Cieszę się, że turniej odbywa się w naszym kraju. Kilka lat temu federacja podjęła duże wyzwanie związane z żeńską siatkówką. Dla nas to wyzwanie i zaszczyt grać we własnym kraju – mówił na konferencji prasowej Guillermo Orduna, trener reprezentacji Argentyny.– Podczas tego turnieju chcemy zdobyć jak najwięcej doświadczenia. To ważne zawody, ponieważ mamy nowy zespół. Jesteśmy w dobrej dyspozycji – zapewniał Marcelo Abbondanza, trener reprezentacji Kanady. – Mam nadzieję, że jako drużyna będziemy się rozwijać. Podczas turnieju w Argentynie mamy trudnych rywali, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby zagrać najlepiej, jak tylko potrafimy – dodał.

Pragnę podziękować federacji Argentyny za to, że mogliśmy spędzić tutaj ostatni tydzień. Zostaliśmy miło przyjęci i rozegraliśmy towarzyskie mecze. To było wspaniałe doświadczenie dla mojego zespołu. Naszym głównym celem jest zdobycie doświadczenia. Mamy młodą drużynę. Dokonujemy zmiany pokoleniowej i chcemy grać po prostu najlepszą siatkówkę, na jaką nas stać – mówił Miroslav Aksentijević, trener reprezentacji Chorwacji.

Przyjechaliśmy walczyć o najlepsze wyniki, ale to będzie trudne zadanie, ponieważ zagramy przeciwko mocnym i wymagającym rywalom – stwierdził Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski. – Dwa lata temu mieliśmy okazję już grać w Argentynie i wszystko dobrze się ułożyło. Mam nadzieję, że w tym będzie tak samo. Będziemy grali dla naszych kibiców – dodał selekcjoner biało-czerwonych.

źródło: orlenliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved