Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Taka lekcja jest dobra

Jacek Nawrocki: Taka lekcja jest dobra

fot. volleymasters.ch

 Polskie siatkarki przegrały z Serbią 0:3 w swoim siódmym występie tegorocznej Lidze Narodów. Na turnieju w Kortrijk mistrzynie świata były wyraźnie lepsze, ale trener Jacek Nawrocki nie ma do swoich podopiecznych pretensji. – To dla nas doskonała lekcja i przestroga. Wniosek jest taki, że mamy jeszcze nad czym pracować – mówił selekcjoner po drugiej porażce Polek w tegorocznych rozgrywkach. Wcześniej Polki uległy w Lidze Narodów wicemistrzyniom świata, Włoszkom.

To było chyba najsłabsze spotkanie w wykonaniu Polek w tegorocznej Lidze Narodów. Nawet rywalki podkreślają, że po naszym zespole spodziewały się lepszej gry.Jacek Nawrocki:Tak, zagraliśmy źle. Nie ma czego komentować, bardzo słaby mecz.

Z czego to wynika, przecież wszyscy wiedzieli, jak grają Serbki. I zagrały tak, jak się wszyscy spodziewali. Zmęczenie?

– Nie, to po prostu dla nas przestroga przed hurraoptymizmem. Graliśmy z drugim zespołem Serbii, który pokazał wielką ochotę do gry. Naszej drużynie tej ochoty też nie można odmówić, dziewczyny walczyły, jak mogły. Były jednak słabsze w każdym elemencie.

Uda się to szybko poskładać do środowego meczu z Belgią?

– Postaramy się starannie przygotować do tego spotkania. Taka lekcja jest dobra, niech wszyscy pomyślą ile jeszcze pracy przed nami, ile musimy zrobić, by wejść na wyższy poziom. Zagraliśmy z drużyną, która chciała z nami wygrać, a nie tylko sobie pograć. Obnażyła nasze słabe punkty, ale mam wrażenie, że dziewczyny wyciągną z tego dobre wnioski.

Rozmawiał Adrian Brzozowski – Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved