Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jacek Nawrocki: Skład reprezentacji cały czas się klaruje

Jacek Nawrocki: Skład reprezentacji cały czas się klaruje

fot. FIVB

Środowe spotkanie w ramach Ligi Mistrzyń pomiędzy Chemikiem Police a Imoco Volley Conegliano oglądał selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. W ekipie mistrzyń Polski na parkiecie można było zobaczyć kadrowiczki, Joannę Wołosz czy Malwinę Smarzek. – Myślę, że mogę być zadowolony z ich postawy – ocenił ich postawę opiekun biało-czerwonych.

Jacek Nawrocki pokusił się o analizę środowego meczu. – To było takie spotkanie, w którym gra zespołów falowała. Raz zdecydowanie wygrywał jeden, raz drugi zespół. Wynikały one ze słabszej dyspozycji zespołu, który przegrywał i bezbłędnej gry drużyny wygrywającej. W takich meczach liczy się ten ostatni set, ostatnie piłki, a te dziewczynom z Chemika nie wyszły – ocenił selekcjoner biało-czerwonych. Jacek Nawrocki chwalił jednak zespół Chemika Police za postawę w tym meczu. – Myślę, że mistrzynie Polski zasługują na pochwałę, bo to było dobre spotkanie – powiedział trener Nawrocki.

Selekcjoner wskazał moment, który okazał się w środę decydujący. – Środek tie-breaka okazał się decydujący, gdzie Chemikowi zabrakło siły ognia i konsekwencji w ataku. Myślę, że gdyby dziewczyny wytrzymały ten środek tie-breaka, to mogłyby się cieszyć ze zwycięstwa – ocenił Jacek Nawrocki, który mógł obserwować swoje podopieczne, Joannę Wołosz czy Malwinę Smarzek. – Myślę, że mogę być zadowolony z ich postawy – przyznał. Smarzek dopiero niedawno zmieniła pozycję z przyjmującej na atakującą i młoda siatkarka dopiero się jej uczy. – To nie jest proces, który zajmie jeden, dwa, trzy czy pięć miesięcy, tylko musimy z cierpliwością poczekać dwa, trzy sezony i wtedy to będzie myślę zawodniczka na poziomie światowym – zaznaczył Jacek Nawrocki.Jacek Nawrocki krótko przedstawił plany reprezentacji siatkarek na sezon 2017. – Ten sezon to przede wszystkim majowe kwalifikacje do mistrzostw świata i jeżeli zajęlibyśmy drugie miejsce, to później czekają nas jeszcze baraże. Przed mistrzostwami Europy weźmiemy jeszcze udział w II dywizji World Grand Prix. To będzie długi, ciekawy i wyczerpujący sezon reprezentacyjny – opowiedział selekcjoner biało-czerwonych. – Skład tej kadry cały czas się klaruje. Bardzo mocno pracujemy, analizujemy każdą kandydatkę i staramy się robić to jak najstaranniej – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved