Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Sezon pokazał, że reprezentacja robi postępy

Jacek Nawrocki: Sezon pokazał, że reprezentacja robi postępy

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski siatkarek jest na ostatniej prostej przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. – To był sezon, który pokazał, że nasza reprezentacja robi postępy, że krystalizuje się trzon tego zespołu i na pewno jest to sezon, po którym wielu kibiców oczekuje, że teraz będzie kolejny szybki krok do przodu. Ja staram się o tym tak nie myśleć, sądzę że dziewczyny też nie. Traktujemy ten turniej jako coś zupełnie oddzielnego, jako szansę, która trafiła nam się właśnie ze względu na to, że dobrze graliśmy w tym letnim sezonie reprezentacyjnym – powiedział przed turniejem szkoleniowiec kadry, Jacek Nawrocki.

Polskie siatkarki w dniach 7-12 stycznia w holenderskim Apeldoorn powalczą o olimpijską przepustkę. Awans do igrzysk w Tokio uzyska tylko zwycięzca imprezy. Na początek Polki czeka rywalizacja grupowa, w której ich przeciwnikami będą Bułgaria, Holandia i Azerbejdżan. – Jesteśmy pozytywnie nabuzowani, nie może być inaczej przed bardzo ważnym turniejem. Przed nami typowy turniej walki, jedziemy tam ze swoimi nadziejami – powiedział trener Polek, Jacek Nawrocki.



Miniony sezon reprezentacyjny był do polskiej ekipy bardzo udany. Zajęła 6. miejsce w Lidze Narodów i uplasowała się tuż za podium mistrzostw Europy. Dobre wyniki sprawiły, że kibice biało-czerwonych, choć nie są one faworytkami, mają apetyt na więcej. Drużyna nie odczuwa jednak presji. – To był sezon, który pokazał, że nasza reprezentacja robi postępy, że krystalizuje się trzon tego zespołu i na pewno jest to sezon, po którym wielu kibiców będzie oczekiwało, że teraz będzie kolejny szybki krok do przodu. Ja staram się o tym tak nie myśleć, sądzę że dziewczyny też nie – przyznał selekcjoner. – Traktujemy ten turniej jako coś zupełnie oddzielnego, jako szansę, która trafiła nam się właśnie ze względu na to, że dobrze graliśmy w tym letnim sezonie reprezentacyjnym, bo tak naprawdę wcześniejsze miejsca nas do tego nie kwalifikowały – dodał.

Pierwszym rywalem Polek będą Bułgarki. – Starcie z Bułgarią jest bardzo ważne i chyba będzie to spotkanie o to, czy możemy myśleć o wyjściu z grupy. Myślę, że to będzie właśnie spotkanie o grę w półfinale – ocenił Jacek Nawrocki. – Wszystkie zespoły, które tam przyjadą od początku będą chciały walczyć o swoje marzenia i tak naprawdę tylko najmocniejsi po pierwszej porażce mogą się podnieść. Zdaję sobie sprawę z tego, że my będziemy szukać tej szansy w pierwszym spotkaniu i tak trochę na tym się koncentrujemy, nie myśląc o tym, czy trzeba się będzie podnosić, czy nie. Staramy się nie wychodzić myślami do przodu – kontynuował.

Za polską reprezentacją trudne chwile. Głośno było o konflikcie na linii trener-zawodniczki. W pewnym momencie kadrowiczki chciały nawet zwolnienia szkoleniowca. Odbył on ze swoimi podopiecznymi serię spotkań i wydaje się, że sytuacja została opanowana, a wszystkim przyświeca teraz jeden cel. – Nie były to łatwe rozmowy. Wielokrotnie podkreślałem, że rzeczywistość wygląda trochę inaczej niż to, co pokazały media. Czasami można się wręcz zastanawiać, co było powodem tej sytuacji i może tutaj właśnie pojawiła się ta trudność w rozmowach z dziewczynami. Natomiast na pewno te rozmowy potrzebne – skomentował trener.

Najważniejszy jest teraz cel, a jest on wiadomy – start w igrzyskach. Przyświeca on każdej zawodniczce, każdemu członkowi sztabu. Myślę, że tutaj nie trzeba było wykonywać żadnej specjalnej pracy mentalnej. Wszyscy jesteśmy profesjonalistami i wiemy o co walczymy. Tak naprawdę pojedziemy do Apeldoorn bić się najlepiej, jak potrafimy – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved