Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jacek Nawrocki podał skład Polek na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich

Jacek Nawrocki podał skład Polek na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich

fot. FIVB

W środę w Szczyrku zakończyło się zgrupowanie kadry narodowej na turniej kwalifikacyjny w Ankarze (4-9 stycznia) do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Czternastoosobowa reprezentacja spotka się 26 grudnia w Łodzi. Dzień później będzie miała tam treningi.

– 28 grudnia odlecimy do Ankary, ale przed podróżą będziemy mieli jeszcze jedne zajęcia – powiedział trener reprezentacji Polski kobiet, Jacek Nawrocki. – W Szczyrku co zaplanowaliśmy, to wszystko zostało zrobione. Oby tak dalej. W ostatnich dniach w zajęciach uczestniczyło czternaście zawodniczek, które zagrają w Ankarze. Zdajemy sobie sprawę, że turniej w Ankarze będzie trudny, ale lecimy do stolicy Turcji z wielkimi nadziejami i z ogromną wolą odniesienia sukcesu – dodał szkoleniowiec.W treningach w Szczyrku brały również udział Monika Bociek i Julia Twardowska, którym trener Nawrocki serdecznie podziękował za pomoc w przygotowaniach.

Czternastoosobowy skład reprezentacji Polski na europejski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016:

Izabela Bełcik
Zuzanna Efimienko
Kamila Ganszczyk
Anna Grejman
Aleksandra Jagieło
Aleksandra Krzos (libero)
Natalia Kurnikowska
Paulina Maj-Erwardt (libero)
Gabriela Polańska
Sylwia Pycia
Katarzyna Skowrońska-Dolata
Berenika Tomsia
Anna Werblińska
Joanna Wołosz

Sztab szkoleniowo–medyczny:
Jacek Nawrocki – I trener
Waldemar Kawka – II trener
Eduardo Romero – trener przygotowania fizycznego
Błażej Kryształowicz – statystyk
Radosław Wodziński – statystyk
Marcin Kąkol – fizjoterapeuta
Natalia Wardzińska – fizjoterapeutka
Maciej Tietianiec – kierownik drużyny
Hubert Tomaszewski – menadżer reprezentacji Polski kobiet

W Ankarze w fazie grupowej (B) rywalkami Polek będą Rosja (4 stycznia), Belgia (5 stycznia), Włochy (7 stycznia). W grupie A zmierzą się Chorwacja, Holandia, Niemcy i Turcja.

Półfinały i mecze o miejsca rozegrane zostaną 8 i 9 stycznia 2016 roku. Awans do turnieju olimpijskiego zdobędzie zwycięzca turnieju. Drużyny, które wywalczą miejsca drugie i trzecie, uzyskają prawo startu w majowym turnieju interkontynentalnym.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved