Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki o Lidze Narodów i przyszłości żeńskiej kadry

Jacek Nawrocki o Lidze Narodów i przyszłości żeńskiej kadry

fot. Michał Szymański

– Liga Narodów rozegrana w sposób „karłowaty” byłaby złym pomysłem. Nie służyłoby to naszej kadrze, a przede wszystkim zawodniczkom, na które patrzymy w kontekście najważniejszego dla nas celu, jakim są mistrzostwa świata w 2022 roku – powiedział trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki.

Koronawirus torpeduje wiele wydarzeń sportowych. Pod znakiem zapytania jest dokończenie rozgrywek ligowych we Włoszech. Zmagania w II lidze w Polsce też już zostały zawieszone. Być może pandemia korona wirusa spowoduje także zmiany w rozgrywaniu Ligi Narodów, chociaż z punktu widzenia żeńskiej reprezentacji Polski byłoby to niekorzystne rozwiązanie. – Nie chciałbym jednak, żeby wpłynęło to na zmianę formuły. Liga Narodów rozegrana w sposób „karłowaty” byłaby złym pomysłem. Nie służyłoby to naszej kadrze, a przede wszystkim zawodniczkom, na które patrzymy w kontekście najważniejszego dla nas celu, jakim są mistrzostwa świata w 2022 roku. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie – powiedział Jacek Nawrocki, który nie ukrywa, że jest w kontakcie z kadrowiczkami, które obecnie przebywają w Italii. – Rozmawiam cały czas z naszymi reprezentantkami grającymi we Włoszech, które bardzo przeżywają to, co się dzieje. Joanna Wołosz próbowała walczyć razem z koleżankami z Conegliano o kontynuację rozgrywek w Serie A (zostały zawieszone do 3 kwietnia – przyp.red.). W sobotę rozmawiałem też z Malwiną Smarzek-Godek, która jest w trudnej sytuacji, bo mieszka w Bergamo, czyli w samym centrum epidemii. Na pewno grozi im zachwianie równowagi, jaką miały podczas normalnego sezonu – dodał selekcjoner biało-czerwonych.Na razie początek zgrupowania przed Ligą narodów przewidziany jest na 21 kwietnia. Początkowo na zajęciach mają stawić się zawodniczki z Ligi Siatkówki Kobiet. – Jako pierwsze przyjadą zawodniczki z Ligi Siatkówki Kobiet, których drużyny nie wejdą do półfinałów. Reszta będzie sukcesywnie dołączać, więc myślimy też o siatkarkach, które skończą sezon tuż przed Ligą Narodów. Mamy opracowany harmonogram gier kontrolnych, sparingów, ale przyszłość stoi pod ogromnym znakiem zapytania – wyjaśnił trener polskich siatkarek, który w dalszym ciągu chce dawać szansę gry i rozwoju młodym oraz perspektywicznym zawodniczkom. – Siatkarki, które grały w Apeldoorn znajdą się oczywiście w składzie, bo w końcu jest to bardzo młody zespół, w którym niektóre dziewczyny dopiero od roku czy dwóch dostają szansę gry w kadrze. Ten kierunek trzeba utrzymać. Chciałbym też wprowadzić zawodniczki, które dobrze prezentowały się w rozgrywkach młodzieżowych. Mam tu na myśli te z roczników 1998–2000. Będę dążył do tego, by adaptować je do gry w kadrze, a jeśli nie, to chociaż do treningu z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Z częścią siatkarek, które będą powołane, już rozmawiałem. Wielkich niespodzianek nie będzie – dodał Nawrocki.

Przepowiedział jednak, że rozgrywająca kadry oraz Imoco Volley Conegliano, czyli Joanna Wołosz dostanie wolne. – Decyzja o odpoczynku dla Aśki jest zasadna. Ona zasługuje na odpoczynek, a przy okazji kolejne dziewczyny rozgrywające będą mogły się wykazać w rozgrywkach międzynarodowych. Pozostałe zawodniczki planowane są do gry. Jest kilka przypadków zdrowotnych, na które musimy zwrócić uwagę – podkreślił szkoleniowiec, który chciałby, aby w Lidze Narodów biało-czerwone zagrały w możliwie najsilniejszym składzie. – Jeżeli Liga Narodów zostanie rozegrana bez zmian, to musimy przygotować jak najmocniejszą kadrę i nie ma dla nas taryfy ulgowej. Nadal trzeba walczyć z Dominikaną, Belgią i Kanadą o utrzymanie w elicie. Chcemy jednak grać o więcej – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved