Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Nie wygląda to źle

Jacek Nawrocki: Nie wygląda to źle

fot. volleymasters.ch

Reprezentacja Polski siatkarek jest już w Korei, gdzie przygotowuje się o ostatniego już turnieju fazy grupowej. Biało-czerwone zagrają kolejno z Japonkami, Dominkankami i Koreankami.  Polki wciąż mają szansę na awans do Final Six.  – Treningi nie wyglądają źle, jest spore zaangażowanie ze strony dziewczyn w pracę. Mamy trochę problemów kadrowych, więc musimy radzić sobie ustawiając taktykę pod konkretne fragmenty – mówi trener Jacek Nawrocki.

Jak wrażenia, jeśli chodzi o dyspozycję dziewczyn na tym etapie?Jacek Nawrocki: –  Treningi nie wyglądają źle, jest spore zaangażowanie ze strony dziewczyn w pracę. Mamy trochę problemów kadrowych, więc musimy radzić sobie ustawiając taktykę pod konkretne fragmenty. Jednak jak na piąty tydzień Ligi Narodów, to nie wygląda to źle.

Widać po dziewczynach, że są zaangażowane. Uśmiech nie schodzi z ich twarzy, a to oznacza, że nie są sobą zmęczone. Pozostały trzy mecze do rozegrania, a ten najtrudniejszy już na początek.

– Wszystkie trzy mecze są ważne, nie tylko ten z Japonią. Staramy się z każdego spotkania wyciągnąć wszystko, co najlepsze. Liczymy, że pomoże nam to w dalszej części sezonu.

Joanna Wołosz mimo, że cały czas ma problemy z nogą, to jej rola w zespole jest nieoceniona. Mimo, że sporadycznie pojawia się na murawie.

– Jeśli chodzi o Asię to świadomie nie podejmujemy ryzyka. Wszystko może się zdarzyć, ale wolałbym, żeby jej nie eksploatować.

W jakim wymiarze można korzystać z niej w treningu?

– Aśka w zasadzie normalnie trenuje, ale nie może robić wysokich skoków i zbyt szybko się przemieszczać. Żeby użyć jej w graniu, musi być w pełni sił, a to na razie nie ma miejsca.

*rozmawiał Adrian Brzozowski (Polsat Sport)

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved