Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Nie mamy nic do stracenia

Jacek Nawrocki: Nie mamy nic do stracenia

fot. CEV

– Gramy z bardzo dobrym zespołem, w którym grają zawodniczki znane kibicom z Ligi Mistrzów. Chcemy zagrać dobrą, otwartą siatkówkę i szukać swojej szansy. Nie da się zagrać takiego meczu bez unikania ryzyka – mówi przed meczem barażowym z Turcją trener biało-czerwonych, Jacek Nawrocki. – Dla nas jest to mecz o być albo nie być, więc musimy dać z siebie wszystko i zagrać jak najlepiej – dodaje Julia Twardowska.

W środę reprezentację Polski siatkarek czeka trudny mecz barażowy z Turcją. Stawką tego meczu jest awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy, w którym czekają już na przeciwnika Rosjanki. – Dla nas jest to mecz o być albo nie być, więc musimy dać z siebie wszystko i zagrać jak najlepiej. Wiemy, że Turcja nie jest w swojej najlepszej formie, co pokazały jej mecze w grupie, ale i tak jest bardzo groźna na zagrywce. Będziemy musiały być skoncentrowane na przyjęciu, agresywne w ataku i zrobimy wszystko, aby wygrać to spotkanie – przyznaje przyjmująca biało-czerwonych, Julia Twardowska.Choć Turczynki zajęły dopiero trzecie miejsce w swojej grupie, uważam, że to bardzo silny zespół. Nie pokazały może pełni swoich możliwości, ale myślę, że czeka nas trudny mecz. Na pewno się jednak nie poddamy. Jeśli mam gdzieś upatrywać nasze szanse, to wydaje mi się że przez ostatnich pięć miesięcy myśmy grały praktycznie w takim samym składzie. Turczynki po drodze eksperymentowały, na Grand Prix najstarsze zawodniczki w ogóle nie pojechały. Jest to zespół, który można pokonać. Szczególnie teraz – twierdzi środkowa reprezentacji Polski, Maja Tokarska. – Turczynki preferują bardzo ofensywną siatkówkę. Jak poparzymy na ich skład, to zobaczymy listę zawodniczek, które mają wiele sukcesów klubowych na swoim koncie. Dodatkowo mają świetnego trenera, ale w tym turnieju Turcja ma słabsze momenty, które będziemy chciały wykorzystać. Przede wszystkim będziemy musiały zagrać bardzo dobrze na zagrywce i trzymać się zaleceń taktycznych. Także myślę, że jak to wszystko zafunkcjonuje i wdrożymy w życie nasze założenia, to otrzymamy upragnione efekty – dodaje Patrycja Polak.

– Myślę że jak spojrzymy na nazwiska zawodniczek, które grają w reprezentacji Turcji, to dostaniemy odpowiedź na pytanie, dlaczego ta drużyna jest zawsze w gronie faworytów. Mamy oczywiście pewien plan, ale zachowamy go dla siebie. Mogę jednak zapewnić, że podejdziemy do tego meczu bez najmniejszych kompleksów. To jest zespół, z którym można wygrać, co zresztą pokazały rozgrywki grupowe. Turczynki przegrały dwa mecze i były w sporych tarapatach – zauważa Malwina Smarzek, najskuteczniejsza siatkarka naszej reprezentacji. A trener Jacek Nawrocki nie ukrywa, że trzeba będzie zaryzykować. – Nie mamy nic do stracenia. Gramy z bardzo dobrym zespołem, w którym grają zawodniczki znane kibicom z Ligi Mistrzów. Chcemy zagrać dobrą, otwartą siatkówkę i szukać swojej szansy. Nie da się zagrać takiego meczu bez unikania ryzyka. Czasem będzie trzeba postawić wszystko na jedną kartę, czyli na dobrej zagrywce oraz wyeliminowaniu ich głównej broni, jaką jest atak z jednej nogi. Ale tak naprawdę wszystko będzie zależało od naszej gry. Od techniki, umiejętności i czytania gry – dodaje polski szkoleniowiec.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved