Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Nie mamy nic do stracenia

Jacek Nawrocki: Nie mamy nic do stracenia

fot. FIVB

Od wtorku do czwartku reprezentacja Polski siatkarek w Apeldoorn będzie rywalizować w III turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwone zmierzą się odpowiednio z Holandią, Brazylią i Koreą Południową. Polki po dwóch turniejach Ligi Narodów mają na swoim koncie 5 punktów, co daje im 13 . lokatę w tabeli.

Trzecia runda Ligi Narodów zostanie rozegrana w dniach 29-31 maja w Bangkoku (Tajlandia), Hongkongu (Chiny), Apeldoorn (Holandia) i Krajlevie (Serbia). Podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają w Holandii, gdzie oprócz meczu z gospodyniami zagrają z Brazylią i Koreą.Reprezentacja Polski po długiej podróży z Azji jest już od piątku w Apeldoorn i ma za sobą pierwsze treningi. – Z ciężkiej pracy nie rezygnujemy, wiemy, nad czym mamy pracować. Na długie podróże nie narzekamy. Każda ekipa musi pokonywać trasy międzykontynentalne – powiedział trener Jacek Nawrocki.

Polski szkoleniowiec jest jak najlepszego zdania o swoich podopiecznych. – Dziewczyny walczą, w meczach ze znacznie wyżej notowanymi rywalkami spisują się bardzo dobrze. Od kilku lat nie było takiego kontaktu z czołówką światową, jaki mamy obecnie. Zawodniczki w rozwoju indywidualnym, jak i w budowie reprezentacji starają się do maksimum wykorzystać grę z USA, Serbią, Chinami oraz innymi silnymi drużynami – powiedział.

Pierwszym rywalem w Apeldoorn będzie Holandia. – Do każdego rywala podchodzimy tak samo. Wszystkie zespoły są z najwyższej światowej półki. Holandia będzie faworytem, ale my nie mamy nic do stracenia – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved