Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jacek Nawrocki: Musimy zachować cierpliwość i wyrozumiałość

fot. Michał Szymański

– Dzisiaj nie możemy mówić o realizacji jakiegokolwiek wariantu, które przygotowaliśmy w tej trudnej sytuacji – mówi Strefie Siatkówki trener reprezentacji siatkarek, Jacek Nawrocki. – Sytuacja się cały czas zmienia i wszyscy musimy zachować cierpliwość i wyrozumiałość w planowaniu i oczekiwaniu na to, aż świat sportu wróci do normalności – dodaje selekcjoner. Nie wiadomo, czy w obliczu przełożenia IO odbędą się w tym sezonie rozgrywki Ligi Narodów.

Świat sportu przystanął w związku z sytuacją epidemiologiczną na świecie. Przełożone zostały igrzyska olimpijskie, nie wiadomo, jaka będzie decyzja FIVB w sprawie tegorocznej Ligi Narodów. Jak będzie więc wyglądała praca reprezentacji seniorek w sezonie, w którym na świecie panuje epidemia?Dzisiaj nie możemy mówić o realizacji jakiegokolwiek wariantu, które przygotowaliśmy w tej trudnej sytuacji. Decyzja FIVB o przełożeniu Ligi Narodów po igrzyskach olimpijskich dziś już praktycznie nie funkcjonuje i czekamy na to, co federacja zarządzi jeśli chodzi o rozgrywki międzynarodowe w tym sezonie. Myślę jednak, że szybko odpowiedzi nie poznamy, sytuacja się cały czas zmienia i wszyscy musimy zachować cierpliwość i wyrozumiałość w planowaniu i oczekiwaniu na to, aż świat sportu wróci do normalności – powiedział Strefie Siatkówki trener reprezentacji Polski siatkarek, Jacek Nawrocki.

Gdyby nawet sytuacja epidemiologiczna na świecie pozwoliła na rozegranie Ligi Narodów w tym sezonie, trudno byłoby o motywację zawodników wobec przełożonych IO, a także ewentualnym konfliktem z sezonem ligowym. Czy w takim wypadku rozgrywanie Ligi Narodów ma sens w tym sezonie? – Rozgrywki Ligi Narodów wpisały się w międzynarodowy kalendarz siatkarski, kolejne edycje są coraz mocniejsze. Moim osobistym zdaniem osłabianie rangi tych zawodów poprzez rozgrywanie ich za wszelką cenę, tylko z powodów marketingowych, byłoby ich osłabieniem. Skoro nie odbywają się igrzyska olimpijskie, to wszystkie inne decyzje i rozgrywki powinny być pod to podporządkowane – twierdzi selekcjoner reprezentacji Polski.

Czy można jakoś zaplanować pracę reprezentacji Polski w obecnej sytuacji? – Jakiekolwiek wychodzenie do przodu z decyzjami nie ma sensu. Dziś jesteśmy świadkami kolejnych obostrzeń, ludzie nie będą mogli wychodzić z domu. Jakiekolwiek dywagacje na temat tego, co będzie, są w tym momencie nie na miejscu – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved