Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Musimy skupiać się na swojej grze

Jacek Nawrocki: Musimy skupiać się na swojej grze

fot. volleymasters.ch

Reprezentacja Polski kobiet w świetnym stylu rozpoczęła rozgrywki Ligi Narodów, a teraz przenosi się do Belgii, by zmierzyć się z kolejnymi silnymi rywalkami. – Za nami spokojna i krótka podróż. Zdajemy sobie sprawę, że to, co najtrudniejsze w Lidze Narodów dopiero przed nami – powiedział selekcjoner Jacek Nawrocki.

Transfer z Holandii do Belgii przebiegł bez problemu. Czas na spokojne przygotowanie do meczu, który już za kilka dni…Jacek Nawrocki: –  Wyjątkowo spokojna i krótka podróż, ale musieliśmy trochę posiedzieć i poczekać na samoloty. Zdajemy sobie sprawę, że to jest na razie ta lżejsza część Ligi Narodów i to, co najtrudniejsze logistycznie jest dopiero przed nami.

Delikatna kosmetyka, jeśli chodzi o skład: Paulina Maj-Erwardt opuściła drużynę.

– Paulina opuściła zgrupowanie, dostała wolne. Jej miejsce zajęła Monika Jagła, bardzo zdolna libero, która już pokazała, że szkolenie centralne powinno się nią zainteresować i przygotowywać do gry w reprezentacji.

Na co w tej chwili stać naszą reprezentację? Apetyty rozbudzone po turnieju w Apeldoorn, teraz przed nami mecze z Serbią, Rosją i Belgią. Łatwo nie będzie, ale te zespoły też w różnych składach i z różnymi ambicjami.

– Zobaczymy w jakich składach przyjadą te zespoły, zwłaszcza Rosja. Musimy jednak skupiać się na swojej grze. Mamy swoje cele. Te najbliższe, jak mecz z Serbią oraz te dalsze, jak kwalifikacje olimpijskie i  mistrzostwa Europy. Wszystko musi być poparte dobrą grą.

Zdrowie i humory dopisują, to jest najważniejsze…

– Miejmy nadzieję, że te dobre wyniki osiągnięte w Holandii będą kontynuowane i wtedy wszystko będzie się układać. W momencie, kiedy się przegrywa, atmosfera siada.

*rozmawiał Adrian Brzozowski (Polsat Sport)

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved