Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jacek Nawrocki: Musimy rzucić na parkiet wszystko co mamy

Jacek Nawrocki: Musimy rzucić na parkiet wszystko co mamy

fot. volleymasters.ch

Polki pokonały reprezentację Tajlandii 3:2 i choć gra wielokrotnie im się nie układała, a przeciwniczki w obronie dokonywały rzeczy niemożliwych to biało-czerwonym udało się wyjść z tej rywalizacji obronną ręką. W niedzielę poprzeczka zostanie jednak zawieszona jeszcze wyżej. – Myślę, że musimy zagrać na dużym ryzyku, rzucić na parkiet wszystko co mamy. To będzie bardzo trudny mecz, na pewno Serbia jest tu faworytem – mówił po spotkaniu trener Jacek Nawrocki.

Po meczu z Tajkami trener reprezentacji Polski chwalił swoje podopieczne za zaangażowanie i trud włożony w pokonanie azjatyckiego zespołu. – Cały czas trzeba być twardym w tej pracy. Bardzo się cieszę, że dziewczyny wyszły z tarczą z tak trudnego spotkania. Powiem szczerze, że walczyły wkładając w grę dużo serca. Nawet gdyby ten mecz zakończył się inaczej nie miałbym prawa powiedzieć im nic złego – powiedział Jacek Nawrocki.Selekcjoner wyliczał elementy, które zafunkcjonowały dobrze w grze jego podopiecznych. – Trzeba czytać naszą grę i dobierać oczekiwania do naszych możliwości. Zagraliśmy na ponad 40% w ataku, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że kilka przyjęć nam uciekło, ale ofensywa nie była zła. Jeżeli chodzi o blok to Tajki mało kto potrafi zablokować, to jest zespół, którego ataki raczej się broni w polu. W pierwszym secie rzeczywiście kilka możliwości podbicia piłki nam uciekło, ale poza tym była twarda walka. Tajlandia to zespół, który potrafi wygrać z Brazylią, zrobić psikusa Stanom Zjednoczonym. Cieszę się, że w sobotę to dziewczyny wyszarpały zwycięstwo – dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.

Bardzo szybko jednak w rozmowie pojawił się temat pojedynku z mistrzyniami świata, który to będzie „daniem głównym” turnieju we Wrocławiu. – No jakby nie przyjechały to pewnie mielibyśmy duże szanse (uśmiech). Jest to chyba najmocniejsza drużyna jeżeli chodzi o siłę ofensywną na świecie. Wielu trenerów mówi, że dobrze, że w siatkówce też inne elementy odgrywają rolę, bo samym atakiem nikt z Serbkami nie mógłby rywalizować. Nie powalczymy z nimi, jeżeli nie uda nam się odrzucić ich od siatki, a i tak na wysokiej piłce mają podobną skuteczność jak po idealnym przyjęciu. Myślę, że musimy zagrać na dużym ryzyku, rzucić na parkiet wszystko co mamy. To będzie bardzo trudny mecz, na pewno Serbia jest tu faworytem – podkreślił trener Nawrocki.

Zwrócił on również uwagę na komfort jakim dysponuje rozgrywająca reprezentacji mistrzyń świata. – Myślę, że Veljković to jedna z najlepiej atakujących zawodniczek na świecie. Popović wraca po kontuzji i teraz już regularnie gra przy swoich warunkach motorycznych stanowi dla rozgrywającej odejście. W zasadzie Maja Ognejović może robić co chce mając w obwodzie jeszcze Mihajlović i Bosković. Cały czas ma trzy opcje w ataku, trudno to porównać do naszych możliwości dystrybucji gry – ocenił trener Polek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved