Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Musi być niedosyt

Jacek Nawrocki: Musi być niedosyt

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski kobiet wróciła już z Ankary, gdzie rywalizowała o medale mistrzostw Europy. Ostatecznie „biało-czerwonym” nie udało się przywieźć ze sobą żadnego krążka. – Przed mistrzostwami bralibyśmy ten wynik w ciemno. Z drugiej strony musi być niedosyt, co jest wynikiem nerwu sportowego, gdyż było do czegoś blisko, a się nie udało – powiedział na lotnisku trener zespołu, Jacek Nawrocki.

Do Turcji „Orlice” leciały w bardzo dobrych nastrojach. Choć wiadomo było, że przed nimi stoi trudne zadanie, to jednak wielu liczyło, iż dotychczasowe mecze poniosą je w stronę medalu. Tak się jednak nie stało, gdyż zarówno Turczynki w półfinale, jak i Włoszki w meczu o trzecie miejsce dość wyraźnie pokonały polską drużynę, sprawiając, że ta wróciła do domu z niczym. Mimo tego czwarte miejsce jest znakiem, że żeńska kadra robi postępy. – Jest zarówno satysfakcja, jak i poczucie braku. Przed mistrzostwami bralibyśmy ten wynik w ciemno. Z drugiej strony musi być niedosyt, co jest wynikiem nerwu sportowego, gdyż było do czegoś blisko, a się nie udało – powiedział Jacek Nawrocki.Ważnym elementem dotarcia do półfinału był fakt, iż wszystkie mecze prowadzące do finałów Polki rozegrały w Łodzi. Swoją cegiełkę do wyniku dołożyli fani, którzy w każdym meczu tłumnie zbierali się w hali, by dopingować reprezentację. – Kibice to była nasza siła i moc. Oni sprawili, że dziewczynom grało się dużo lżej. Nieśli dopingiem od pierwszego meczu, nawet z przeciwnikami z dolnej półki. Byłem pod wrażeniem tego, co działo się w Łodzi – stwierdził trener.

Publiczność nie była jednak jedynym aspektem, jaki pozwolił drużynie przejść do gry o medale. Szkoleniowiec narodowego zespołu wyróżnił również elementy czysto siatkarskie, w których najlepiej spisywały się jego podopieczne. – Dobra faza turnieju to przede wszystkim mecze w Łodzi. W Polsce graliśmy dobrze na drugiej piłce sytuacyjnej. Nie mieliśmy dobrego przyjęcia, a jednak każda skrzydłowa potrafiła to w ataku nadrabiać. Ponadto zagrywka była siłą dającą nam zwycięstwa – ocenił Nawrocki.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved