Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jacek Nawrocki: Nie możemy się cofać

fot. Michał Szymański

– W przypadku zespołów tak kompletnych to często dyspozycja dnia decyduje. Konia z rzędem temu, kto by tutaj wytypował trafnie. Turcja pokazywała, że jest w stanie grać ze Stanami Zjednoczonymi i Brazylią, ale też tutaj taki zespół, jak Niemcy odprawił ich z kwitkiem. Tak czy inaczej jest to dla nas trudny przeciwnik – powiedział trener reprezentacji siatkarek, Jacek Nawrocki przed półfinałem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio.

Przed swoim ostatnim spotkaniem spotkaniem grupowym Polki były już pewne awansu do półfinału turnieju. Mogły także dobrać sobie przeciwnika, w przypadku przegranej 0:3 lub 1:3 biało-czerwone zmierzyłyby się z Niemkami. W przypadku każdego innego rezultatu przeciwnikiem biało-czerwonych były Holenderki. Czy trener Polek rozważał wariant doboru rywala w półfinale? – Nawet o tym specjalnie nie myśleliśmy – wyznał Jacek Nawrocki. Wprawdzie dał trochę odpocząć podstawowym zawodniczkom, ale zmienniczki pokazały się z bardzo dobrej strony i zwyciężyły w całym spotkaniu 3:0. – Chodziło o to, żeby część dziewczyn odpoczęła, miała taki dzień troszkę luźniejszy, a z drugiej strony także, żeby te siatkarki, które mniej grały, poczuły boisko – dodał szkoleniowiec.W półfinale biało-czerwone zmierzą się więc z Turczynkami, które nie prezentują się jak na razie tak dobrze, jak podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy, w których zdobyły srebrny medal. Na sam początek turnieju przegrały z Niemkami, a w meczu decydującym o awansie do półfinału pokonały Belgijki dopiero po tie-breaku. – Nie możemy się cofać do tego, co ten zespół grał. W sobotę jest nowa historia i one też pewnie będą się biły z nami. Każdy z tych zespołów zapomni o tym, co się zdarzyło w fazie grupowej – stwierdził Nawrocki.

Co może być więc kluczem do wygrania tego spotkania? – W przypadku zespołów tak kompletnych to często dyspozycja dnia decyduje. Konia z rzędem temu, kto by tutaj wytypował trafnie. Turcja pokazywała, że jest w stanie grać ze Stanami Zjednoczonymi i Brazylią, ale też tutaj taki zespół, jak Niemcy odprawił ich z kwitkiem. Tak czy inaczej jest to dla nas trudny przeciwnik – przyznał trener. – Ciężko wskazać jeden element, dlatego że to jest zespół kompletny z trzema, czterema wariantami grania. Każdy element się liczy, ale tak naprawdę w pierwszej kolejności zagrywka i przyjęcie. To zespół zrównoważony, bo ma po dwie bardzo dobre środkowe, atakujące, cztery przyjmujące, które mogą grać – zakończył Jacek Nawrocki.

Z Apeldoorn Arkadiusz Dudziak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved