Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: W Lidze Narodów mamy trudne zadanie

Jacek Nawrocki: W Lidze Narodów mamy trudne zadanie

fot. volleymasters.ch

Reprezentacja Polski kobiet nie miała wiele czasu na świętowanie zwycięstwa w Montreux Volley Masters. Kadra szybko musiała wracać do Polski, gdzie niebawem rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów. – To będzie pierwszy sprawdzian gry pod presją – ocenił trener Polek, Jacek Nawrocki. W porównaniu do składu reprezentacji w Montreux zajdą dwie zmiany – w Opolu w czternastce meczowej pojawią się Joanna Wołosz i Monika Bociek.

Zwycięstwo w Szwajcarii było dobrym rozpoczęciem przez Polki sezonu reprezentacyjnego. Mimo dość istotnego zwycięstwa, szkoleniowiec siatkarek szybko przeszedł nad nim do porządku dziennego. – Bardzo szybko przetrawiłem turniej w Montreux. Już przy kolacji powiedziałem dziewczynom, że czasami tak jest, iż zdobycie mistrzostwa Polski świętuje się do nocy, by rano myśleć o kolejnym. Tak samo podchodzimy do tego turnieju – powiedział Nawrocki.Siatkarki nie mogły pozwolić sobie na długie świętowanie triumfu, gdyż już we wtorek czeka je pierwszy mecz w ramach Ligi Narodów. Drużyna musi radzić sobie zatem z dość dużym problemem w postaci dalekich podróży między rozgrywkami, które mają od siebie krótki odstęp. – Jakoś musimy sobie radzić. Liga Narodów i wszystko, co ją poprzedza, to jest zabójcze tempo. Dotyczy to wszystkich reprezentacji, nie jest to rzecz, która różni nas od innych zespołów. Trzeba mocno i pieczołowicie pracować nad logistyką codzienną, ażeby nie zmęczyć materiału i zrobić tę robotę, jaka jest przed nami – rzekł trener reprezentacji.

Jacek Nawrocki wyraził również swoją opinię dotyczącą LN. Jego zdaniem są to bardzo istotne rozgrywki. – To będzie pierwszy sprawdzian gry pod presją. Musimy się w Lidze Narodów utrzymać. Mamy trudne zadanie. Belgia i Dominikana to mocne drużyny już od kilku lat. Zespół Bułgarii również zgłosił mocny skład. Te reprezentacje są od nas wyżej w rankingach, dlatego przed nami trudne zadanie. Liczę jednak, że utrzymamy waleczność i pozytywne nastawienie – powiedział sternik „biało-czerwonych”.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Opolu:

rozgrywające:
Joanna Wołosz, Marlena Pleśnierowicz

atakujące:
Malwina Smarzek, Monika Bociek

przyjmująca:
Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Oliwia Różański, Magdalena Stysiak

środkowe:
Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Kamila Witkowska, Klaudia Alagierska

libero:
Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved