Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Od kilku lat odmładzamy reprezentację

Jacek Nawrocki: Od kilku lat odmładzamy reprezentację

fot. FIVB

– Od kilku lat odmładzamy reprezentację. Wielu mówi, że Nawrocki ciągle odmładza i odmładza kadrę. Trzon zespołu przy tegorocznych powołaniach na pewno będzie taki sam, jak w sezonie ubiegłym. Mamy jednak zawodniczki, które zdobyły medal na mistrzostwach Europy juniorek. Mam tu na myśli Stysiak i Górecką – powiedział trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki. 

Sezon reprezentacyjny zbliża się wielkimi krokami. Jednym z etapów przygotowań będzie turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym Polski zmierzą się z Białorusinkami, a drugą drużyną będą najprawdopodobniej siatkarki naszych południowych sąsiadów. – Cieszę się, że będziemy się mogli spotkać na święcie 90-lecia KSZO na meczach z Białorusią. Co to do ekipy Czech, to trwają jeszcze ustalenia. Być może zagra w Ostrowcu inna reprezentacja? Z pewnością kibice nie będą narzekać, bo czeka ich fajne granie – przyznał trener reprezentacji Jacek Nawrocki.Zakończyła się już faza zasadnicza Ligi Siatkówki Kobiet. W walce o mistrzostwo Polski pozostało już tylko 6 drużyn. Jak poziom ligi ocenia selekcjoner? – Na pewno wolałbym, żeby poziom rozgrywek był wyższy. Tegoroczne rozgrywki są emocjonujące, na parkietach pojawiło się dużo młodych zawodniczek. Drużyny są nieobliczalne i stąd sporo niespodzianek, choć oczywiście ścisła czołówka ligi z góry była do przewidzenia – stwierdził Jacek Nawrocki.

Polki wcześnie rozpoczną sezon reprezentacyjny, bowiem 13 maja rozpoczyna się turniej Montreux Volley Masters, w którym nasza reprezentacja weźmie udział. Nic więc dziwnego, że już spekuluje się o zawodniczkach, które dostaną powołanie do gry w biało-czerwonych barwach. – Od kilku lat odmładzamy reprezentację. Wielu mówi, że Nawrocki ciągle odmładza i odmładza kadrę. Trzon zespołu przy tegorocznych powołaniach na pewno będzie taki sam, jak w sezonie ubiegłym. Mamy jednak zawodniczki, które zdobyły medal na mistrzostwach Europy juniorek. Mam tu na myśli Stysiak i Górecką, które pokazały na ligowym podwórku, że należą do wyróżniających się siatkarek. One są najbliższe kolejnego etapu odmładzania kadry. Nie wykluczam jednak powrotu do kadry paru doświadczonych zawodniczek – zakończył Jacek Nawrocki.

*cały wywiad na stronie ostrowiecka.pl

źródło: ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved