Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Każdą tego typu imprezę musimy traktować poważnie

Jacek Nawrocki: Każdą tego typu imprezę musimy traktować poważnie

fot. CEV

– W Lidze Narodów graliśmy bardzo dużo spotkań, ale mimo to nie odpuszczaliśmy treningów. One głównie były skierowane na techniczną kontrolę nad piłką i na zasady taktyczne, które chcielibyśmy stosować w kadrze. Teraz pracujemy nad tym, aby dziewczyny w sposób bezbolesny zmieniały systemy grania zarówno w bloku, przyjęciu czy obronie. Kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój techniczno-taktyczny – mówi selekcjoner Polek Jacek Nawrocki.

Od poniedziałku 19 zawodniczek pracuje pod jego okiem w Szczyrku, przygotowując się do drugiej części sezonu, w której nie ma już docelowej imprezy, jaką była Liga Narodów zakończona dla Polek przed miesiącem, ale jest turniej Volley Masters w Montreux, w którym Polki zmierzą się ze światową czołówką. – W Szwajcarii zagramy w grupie m.in. z Brazylią i Rosją, które będą w środku przygotowań do mundialu. Każdą tego typu imprezę musimy traktować poważnie – tłumaczy Jacek Nawrocki. Praca, jaką reprezentacja Polski wykona w Szczyrku, ma stworzyć podwaliny do przygotowań do przyszłego sezonu, podczas którego docelową imprezą będą mistrzostwa Europy rozgrywane w czterech krajach, w tym w Polsce.Spośród zawodniczek, które rywalizowały w pierwszej części sezonu, w Szczyrku nie ma przyjmującej Natalii Mędrzyk, libero Agaty Witkowskiej oraz środkowej Gabrieli Polańskiej, a kolejna z zawodniczek na tej pozycji Zuzanna Efimienko dołączy w połowie sierpnia (tuż po Lidze Narodów poddała się zabiegowi na kolano). Po dwóch tygodniach treningów w Szczyrku biało-czerwone czekają pierwsze mecze towarzyskie. Najpierw zmierzą się ze Słowenią (2-4 sierpnia w Nowym Dworze Mazowieckim), a później z Czeszkami (7-9 sierpnia w Jabloncu) oraz Słowacją (17-20 sierpnia w Szczyrku).

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved