Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Jestem dobrej myśli przed meczami w Lidze Narodów

Jacek Nawrocki: Jestem dobrej myśli przed meczami w Lidze Narodów

fot. FIVB

Polską reprezentację kobiet czeka intensywne granie w Lidze Narodów, trener Jacek Nawrocki wybrał młode zawodniczki, które będą musiały sobie radzić z wyżej notowanymi przeciwniczkami. – Liczę na dobre występy naszej reprezentacji, mamy ambitne zawodniczki, gra z wyżej notowanymi rywalkami jest dla nas dobra – stwierdził selekcjoner biało-czerwonych.

W dniach 15-17 maja biało-czerwone zagrają w pierwszym turnieju w Stanach Zjednoczonych, a ich rywalkami oprócz gospodyń będą: Włoszki oraz Turczynki. W dniach 22-24 maja zagrają w Makau z Chinkami, Serbkami i reprezentacją Tajlandii. Do Europy podopieczne Jacka Nawrockiego powrócą na kolejny turniej, który zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu maja (29-31) w Holandii w Apeldoorn i zagrają tam z: Holandią, Brazylią i Koreą Południową. Potem siatkarki z orzełkiem na piersi zagrają w Bydgoszczy od 5 do 7 lipca przeciwko: Argentynie, Belgii i Niemkom, a swoje zmagania zakończą tydzień później w Wałbrzychu przeciwko: Dominikanie, Japonii i Rosji.Z optymizmem i nadzieją do rozgrywek w Lidze Narodów podchodzi szkoleniowiec reprezentacji Polski. – Rdzeń tego zespołu kształtował się blisko przez trzy sezony, mamy grupę doświadczonych siatkarek, które z dumą grają w reprezentacji. Mamy również wiele młodych i ambitnych zawodniczek, jednocześnie ostateczny kształt drużyny nie został rozstrzygnięty i będzie zależał od tego, jak zagrają dziewczyny. Te zawodniczki, które nie wyjadą z nami, pozostaną na zgrupowaniu i będą się przygotowywać do dwóch rund Ligi Narodów, do meczów w Bydgoszczy i w Wałbrzychu – stwierdził Jacek Nawrocki.

Nowym kapitanem polskich siatkarek została środkowa Agnieszka Kąkolewska, niemal bezpośrednio po meczach towarzyskich z Czeszkami, które zakończyły się wygraną biało-czerwonych odpowiednio 3:0 i 3:1, Polki udadzą się do Stanów Zjednoczonych. Wiele zawodniczek stawiło się na zgrupowaniu reprezentacji Polski niemal bezpośrednio po zakończeniu Ligi Siatkówki Kobiet. – Nowa formuła Ligi Narodów oznacza, że nie mieliśmy zbyt wiele czasu na odpoczynek. Dziewczyny właśnie skończyły sezon w klubach i są zmęczone, więc zwracamy uwagę na ich dobre samopoczucie. Przeprowadziliśmy wiele badań lekarskich, aby umożliwić im zaplanowanie obciążenia treningowego. Zdrowie graczy jest moim priorytetem. Jestem naprawdę zadowolony z tego, jak funkcjonuje ten zespół i widzę postępy, a siatkarki wykorzystują swój potencjał. Oczekuję, że będą walczyć o każdą piłkę, punkt, set i mecz w Lidze Narodów. Nasze przeciwniczki mogą być w rankingu wyżej od nas, ale to jest dla nas dobre, ponieważ oznacza to, że musimy dążyć do podniesienia swojego sportowego poziomu – zakończył trener biało-czerwonych.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved