Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Idziemy w kierunku odmładzania kadry

Jacek Nawrocki: Idziemy w kierunku odmładzania kadry

– Zachęcam dziewczyny do tego, aby brały swoje kariery w swoje ręce, a nie polegały wyłącznie na opiniach innych – podkreśla selekcjoner kadry siatkarek Jacek Nawrocki. Za dwa tygodnie mamy poznać listę powołań na zbliżający się sezon.

– Pierwsze powołania ogłosimy na początku kwietnia. Cały czas obserwujemy przyszłe kadrowiczki, ale nie możemy zbyt wcześnie podać listy, bo ewentualne kontuzje spowodowałyby, że mielibyśmy później kłopoty ze skompletowaniem składu – mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego trener Jacek Nawrocki. FIVB wymagała początkowo podania dwudziestu, a później osiemnastu nazwisk zawodniczek, które wezmą udział w Siatkarskiej Lidze Narodów. Takie grono na piętnaście meczów, jakie będzie trzeba rozegrać, też nie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dwa-trzy dni po zakończeniu rozgrywek ligowych w Polsce spotkamy się na zgrupowaniu – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.Siatkarska Liga Narodów będzie naszą docelową imprezą, w której rozegramy 15 spotkań z najlepszymi reprezentacjami świata. Naszym celem będzie przede wszystkim utrzymać się w tym elitarnym gronie na kolejny sezon. Dlatego cały czas musimy grać na maksa, bo nie widzę wśród naszych rywali zespołu, przeciwko któremu można by choć trochę odpuścić. Sezon podzielony będzie na dwie części. W drugiej być może weźmiemy udział w jednym z memoriałów, a także przygotujemy się do turnieju Volley Masters w Montreux i tego okresu też nie możemy zmarnować – przedstawia plany reprezentacji Polski kobiet na ten sezon Nawrocki.

Kto zagra w tym sezonie w kadrze? – Wielkich niespodzianek nie będzie. Mogą pojawić się zawodniczki, których zabrakło w ostatnich mistrzostwach Europy, ale za to z grupy, która trenowała z nami już wcześniej, bo to były dobre wybory. Idziemy w kierunku odmładzania kadry i patrzymy perspektywicznie – zdobywanie doświadczenia, żeby ruszyć do przodu – twierdzi Jacek Nawrocki.

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved