Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Dziewczyny zrobiły wszystko, co mogły

Jacek Nawrocki: Dziewczyny zrobiły wszystko, co mogły

fot. volleymasters.ch

Reprezentantki Polski przegrały z Brazylią 2:3 w meczu Ligi Narodów siatkarek i nie awansowały do najlepszej czwórki finałowego turnieju. – Wtedy byłby cel spełniony, próbowaliśmy robić wszystko, co możliwe, ale się nie udało – powiedział po spotkaniu Jacek Nawrocki, selekcjoner naszej kadry.

Polki prowadziły już 2:1 i wydawało się, że będą w stanie pokonać bardziej utytułowane rywalki, ale w kluczowych momentach zawodziło ich zwłaszcza przyjęcie piłki. To dlatego Brazylijki były w stanie w dwóch kolejnych setach odskakiwać na kilka punktów przewagi i pilnować jej do końca.To nie jest tak, że wszystkie zespoły grają ze 100-proc. przyjęciem. Ten element zawsze gdzieś faluje i my też musimy sobie z tym radzić. Ale to nie jest jedyna rzecz do poprawy, choć tak jak powiedziałem, dziewczyny zrobiły wszystko, co mogły – skomentował Jacek Nawrocki.

Polska w Final Six przegrała zarówno z USA (1:3), jak i z Brazylią (2:3). Takie wyniki sprawiły, że w najlepszej czwórce Ligi Narodów znalazły się nasze rywalki. – Zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie, ale to okazało się za mało. Szkoda, że żegnamy się z turniejem, bo jakościowo wyglądałyśmy dobrze. W środku czujemy niedosyt. Chciałyśmy osiągnąć lepszy wynik, ale nie wykorzystałyśmy swoim okazji i wracamy do domu – mówiła po meczu Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

– Ciężko mi na ten moment powiedzieć, czego nam zabrakło w walce o półfinał. Byłyśmy bardzo blisko awansu, ale Brazylijki okazały się skuteczniejsze. Często rotowały składem, na co chyba nie do końca byłyśmy gotowe – dodała środkowa reprezentacji Polski.

źródło: onet.pl, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved