Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Dziewczyny zasłużyły na największe słowa uznania

Jacek Nawrocki: Dziewczyny zasłużyły na największe słowa uznania

fot. fivb-org

– Jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany z postawy dziewczyn. Zagrały bardzo otwarcie, wyszły tak, by bić się z Holenderkami i to mi się najbardziej podobało. Ta determinacja, klimat, harmonia w graniu – było wszystko i dziewczyny zasłużyły na największe słowa uznania – mówił po wygranym meczu z reprezentacją Niderlandów trener biało-czerwonych, Jacek Nawrocki.

W meczu z reprezentacją Niderlandów Polki już po dwóch wygranych setach zapewniły sobie awans do półfinału turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoorn. Mimo tego trener Jacek Nawrocki nie zdecydował się na zmianę składu. – Tak podobała mi się postawa dziewczyn w dzisiejszym spotkaniu, że chciałem tego zwycięstwa dla nich. Zasłużyły na to. Cieszę się jednak z tego, jak się kończyło. Jestem pełen podziwu – mówił polski selekcjoner tuż po meczu.O zmianę w trakcie spotkania poprosiła trenera Malwina Smarzek-Godek, jednak… pozostała na boisku. – Tak, podobno coś takiego było. Niestety, nie słyszałem tego. Chociaż jak się później okazało to była dobra decyzja. Dobrze się stało, że byłem trochę niedosłyszący – dodał Nawrocki nawiązując do tego, że atakująca biało-czerwonych w końcówce odzyskała właściwą formę.

Trener biało-czerwonych chwalił również grę rozgrywającej naszej reprezentacji, Joanny Wołosz.Aśka bardzo dobrze prowadziła grę w tym spotkaniu. Myślę, że robiła to w sposób zbilansowany i czuła, kiedy może absorbować daną zawodniczkę więcej atakiem, a kiedy nie. W czwartek było to rozegranie na najwyższym poziomie – przyznał Nawrocki.

W piątek reprezentacja Polski zmierzy się w ostatnim meczu grupowym z Azerbejdżanem. Czy sztab reprezentacji da odpocząć podstawowym zawodniczkom przed półfinałem i wyjściowy skład w na ten mecz będzie zupełnie inny? – Myślę, ze balansowanie między tym rytmem meczowym, turniejowym, a dawaniem zawodniczkom wolnego dopiero jest przed nami. Musimy porozmawiać z dziewczynami, jak się czują. Dużo do powiedzenia będzie miał też sztab medyczny – mówił Jacek Nawrocki. – Pierwsza rzecz to poważne potraktowanie każdego spotkania. Mecze liczą się w punktach rankingowych. Wiemy, jak ważne to jest, bo widzimy jak liczone są rankingi. Jest dużo do analizy, podejmiemy decyzję na odprawie. Musimy wybrać wariant pośredni – dodał.

źródło: inf. własna, Polsat Sport, Polska Siatkówka

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved