Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Dziewczyny wspięły się na szczyt swoich możliwości

Jacek Nawrocki: Dziewczyny wspięły się na szczyt swoich możliwości

Polska wygrała w Baku z Niemcami 3:2 w swoim pierwszym meczu na siatkarskich mistrzostwach Europy kobiet. Biało-czerwone pokazały niesamowitą wolę walki i dzięki piątkowemu zwycięstwu sięgnęły po ważne dwa punkty do tabeli grupy A.

Radości po zwycięstwie nie krył trener kadry Jacek Nawrocki.Wygrać z Niemcami to jest wielka sprawa. Ja wielokrotnie powtarzałem, że doświadczenie oraz inne aspekty były po stronie naszych rywalek, ale dziewczyny wspięły się na wyżyny swoich umiejętności. Szkoleniowiec podkreślił również walory tego zwycięstwa w kontekście przyszłości biało-czerwonych. – Bardzo się cieszę, ponieważ taki mecz jest milowym krokiem, jeśli chodzi o budowanie tego zespołu. Cieszę się, że zawodniczki wytrzymały psychicznie, bo emocjonalnie ten mecz nas bardzo dużo kosztował. Takie rzeczy bardzo budują.Mecz z Niemkami obfitował w wiele zwrotów akcji, lecz Agnieszka Kąkolewska zapamiętała szczególnie jedną, z czwartej partii. – Od samego początku te emocje były bardzo duże, ale jeśli miałabym wskazać jeden moment, to sytuacja w czwartym secie, kiedy sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego punktu. Byłyśmy bardzo złe i początkowo ta złość przerodziła się w frustrację, ale później potrafiłyśmy to zamienić w coś pozytywnego. Z biegiem czasu taka sportowa złość bardzo nam się przydała. Pokazałyśmy charakter, co bardzo cieszy – komentuje nasza zawodniczka.

O pozytywnej energii wspomniała również Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski. – Wiedziałyśmy, że to będzie ciężki mecz. Ja się bardzo cieszę, że mimo tego, że przegrywaliśmy w czwartym secie, to podniosłyśmy się i w tie-breaku wyszłyśmy naładowane pozytywną energią. Gratulacje dla każdej dziewczyny, bo zostawiłyśmy kawał serca. W tym momencie nie myślimy o awansie z grupy, tylko o jutrzejszym meczu z Węgierkami. Jeżeli będziemy walczyły tak jak w piątek, to myślę, że może być bardzo ciekawie – powiedziała po meczu Wołosz.

Polki kolejny mecz rozegrają już dziś o godzinie 16.00. Ich rywalkami będzie reprezentacja Węgier.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved