Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Dziewczyny muszą uwierzyć w swoją siłę

Jacek Nawrocki: Dziewczyny muszą uwierzyć w swoją siłę

Środowa porażka 1:3 z Turcją w barażu o ćwierćfinał mistrzostw Europy zakończyła udział Polek w tej imprezie. – Pewnie będziemy jeszcze długo rozpamiętywać niektóre sytuacje. Poza dwoma pierwszymi setami z Azerbejdżanem nasza gra wyglądała dużo lepiej niż podczas innych zawodów. Z Turczynkami też mogliśmy sprawić niespodziankę. Jedno jest pewne – wyraźna poprawa jeśli chodzi o sferę mentalną – powiedział trener Jacek Nawrocki.

Jacek Nawrocki po meczu z Turcją przyznał, że jego zespołowi nie brakowało woli walki. – Jeszcze długo będziemy w głowach rozgrywać nie tylko ten ostatni mecz, ale w ogóle całe te mistrzostwa Europy. Czy pozostają nam wyrzuty sumienia? Nie wiem co powiedzieć, bo myślę, że oczywiście mieliśmy swoje szanse. Jednak z takimi zespołami jak Turcja czy Azerbejdżan musimy grać na sto procent swoich możliwości, a przeciwnik niekoniecznie. Wówczas możemy upatrywać swoich szans na zwycięstwo. Faworytami tego meczu z Turcją nie byliśmy, ale dziewczyny walczyły do samego końca – ocenił selekcjoner.

Bardzo dobrą zmianę w tym meczu dała Julia Twardowska. – Pokazała, jaki drzemie w niej potencjał! Oby takie zawodniczki jak Julka dostawały szansę w lidze i w swoich klubach. Żeby każda z nich mogła się rozwijać, ważna jest właśnie ta praca codzienna w klubie czy doświadczenie występów w pucharach. Wtedy, kiedy przychodzi do konfrontacji z Turczynkami, Niemkami czy Azerkami, to jest sposób na to, byśmy stawali się mocniejsi jako drużyna. Julka stanęła na wysokości zadania – pochwalił swoją podopieczną Jacek Nawrocki.Selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski stwierdził, że jego zawodniczki zrobiły progres, jeżeli chodzi o sferę mentalną. – Pewnie będziemy jeszcze długo rozpamiętywać niektóre sytuacje. Poza dwoma pierwszymi setami z Azerbejdżanem nasza gra wyglądała dużo lepiej niż podczas innych zawodów. Z Turczynkami też mogliśmy sprawić niespodziankę. Jedno jest pewne – wyraźna poprawa jeśli chodzi o sferę mentalną. Nawiążę chociażby do tych kwalifikacji do mistrzostw świata, które rozgrywaliśmy na początku sezonu. Nie mieliśmy takiej obawy w oczach wtedy. Dziewczyny czuły się znacznie pewniej w niektórych elementach zwłaszcza w obronie zagrywki, przyjęciu, taktycznie było to na dużo wyższym poziomie niż wcześniej. Nawet jak przypomnę sobie ten mecz z Czeszkami, w którym porażka zamknęła nam drogę na mundial, to przy serii traconych punktów pojawiało się ogromne przerażenie w naszym zespole. Tutaj w Baku taka sytuacja nie miała miejsca. Jeżeli trafiała się słaba seria, to wynikała może z jednej-dwóch pomyłek naszych i bardzo dobrej gry przeciwnika. Dziewczyny muszą uwierzyć w swoją siłę i zdobywać pewność siebie. Przez cały rok – tak w kadrze, jak i w klubie – powiedział.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved