Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jacek Nawrocki: Mamy duży szacunek do rywali

Jacek Nawrocki: Mamy duży szacunek do rywali

fot. Piotr Sumara/PZPS

W drugim tygodniu zmagań II dywizji World Grand Prix Polska jest gospodarzem jednego z turniejów. Podopieczne Jacka Nawrockiego będą rywalizować w Ostrowcu Świętokrzyskim, a ich rywalkami będą ekipy: Korei, Peru i Argentyny. Biało-czerwone mają nadzieję, że uda im się podtrzymać dobrą passę z Argentyny, gdzie nie przegrały nawet seta. – Cieszymy się, że jesteśmy już w Polsce po długich wojażach. Ja osobiście również cieszę się, że turniej jest rozgrywany w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo wizytując mecze w Orlen Lidze, to właśnie tutaj mam najbliżej z domu rodzinnego – zaznaczył Jacek Nawrocki.

Polki bardzo dobrze zainaugurowały tegoroczne World Grand Prix. W argentyńskim Neuquen pokonały 3:0 Chorwację, Kanadę i Argentynę. Na utrzymanie tego rezultatu ma nadzieję szkoleniowiec Polek. – Mamy duży szacunek do rywali – wiemy, że Korea to bardzo silny zespół, Peru zagrało świetny turniej u siebie, a z Argentyną już graliśmy i wygraliśmy na wyjeździe. Nasza drużyna też przyjedzie zmobilizowana na te zawody. Nasz zespół, w którym można zobaczyć wiele młodych zawodniczek z Orlen Ligi, zrobi wszystko, żeby zagrać nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców – podkreślił trener biało-czerwonych.Wyprawa do Argentyny nie należała do najprzyjemniejszych, dlatego Jacek Nawrocki przyznał, że dobrze być już ponownie w Polsce. W najbliższy weekend Polki z pewnością będą mogły liczyć na doping kibiców. – Cieszymy się, że jesteśmy już w Polsce po długich wojażach. Ja osobiście również cieszę się, że turniej jest rozgrywany w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo wizytując mecze w Orlen Lidze, to właśnie tutaj mam najbliżej z domu rodzinnego. Nie ukrywam, że atmosfera tych meczów była zawsze ciepła dla obu drużyn, a i sam obiekt odbieram bardzo pozytywnie, jako jeden z najprzyjemniejszych w Polsce – ocenił selekcjoner.

Z możliwości gry w Polsce cieszy się również Hong Sungjin, trener reprezentacji Korei. – Słyszałem, że siatkówka w Polsce jest wyjątkowo popularna. Mam nadzieję, że zagramy tutaj dobrze i mogę obiecać, że damy z siebie wszystko w nadchodzących meczach – dodał.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved