Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Czeka nas bardzo trudne spotkanie

Jacek Nawrocki: Czeka nas bardzo trudne spotkanie

fot. FIVB

– Będziemy cały czas pracować – tu nie ma czasu na świętowanie i myślę, że tak już będzie do końca. Przyjechaliśmy tu grać i zrobimy wszystko, co możemy, aby grać jak najdłużej. Dziewczyny dają z siebie wszystko – mówi selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. Przed biało-czerwonymi ostatni mecz w grupie z Azerbejdżanem. – Czeka nas bardzo trudne spotkanie – przyznaje szkoleniowiec.

Można już odetchnąć z ulgą, jest upragniony awans do kolejnej fazy turnieju, ale trzeba jasno powiedzieć, że to była bardzo kręta i wyboista droga. Trzeba było wyłamać drzwi razem z futryną, aby wyjść z grupy.Jacek Nawrocki:Dokładnie tak to wyglądało. Ten mecz musieliśmy wygrać. Przyjechaliśmy tu po to, aby awansować z grupy i spotkanie z Węgierkami było kluczowe. Wiedzieliśmy, że po wczorajszym wielkim sukcesie, jakim było pokonanie reprezentacji Niemiec, dzisiejsze starcie będzie niezwykle wymagające, ponieważ gdzieś z tyłu głowy wszyscy mieli mecze sprzed roku, kiedy dość łatwo odprawiliśmy Węgierki z kwitkiem w kwalifikacjach do mistrzostw Europy (wygrane 3:0 i 3:1 – przyp. red.). Przeciwniczki dzisiaj walczyły o wszystko: sporo ryzykowały na zagrywce, w ataku… natomiast my byliśmy w sparaliżowani. Co gorsza sparaliżowani w tych momentach, kiedy trzeba było zachować spokój. W końcówce sam trochę podgrzewałem atmosferę, aby ta presja opadła. Mam nadzieję, że chociaż po części się to udało.

W meczu z Węgierkami zagrały wszystkie zawodniczki – taki był plan, czy zaważyła o tym sytuacja w drugim secie?

– Był taki plan, ale myślałem, że okoliczności będą zgoła inne. Liczyłem, że damy zmianę, aby inna zawodniczka mogła odpocząć, a nie dlatego, że gra nam się nie kleiła. Ale prawdę powiedziawszy, w tego typu meczach nic nigdy nie można planować. Tu wszystko się może zdarzyć.

Ale te zmiany sprawiły, że na parkiecie zameldowała się Roksana Brzóska, która może się pochwalić świetnym występem.

– Ja myślę, że dla tych dziewczyn tego typu mecze są niebagatelnym doświadczaniem. Spotkania na mistrzostwach Europy mają kolosalne znaczenie dla ich rozwoju. Te zawodniczki nigdy nie grały na takim poziomie i nigdy nie miały po drugiej stronie siatki tak dobrych przeciwniczek. W Baku zostały rzucone na głęboką wodę i podeszły do tego wyzwania na zasadzie „nic nie mamy do stracenia”. Cieszę się, że tak to potraktowały i dały bardzo dobrą zmianę w pierwszym secie.

Ale też w drugim. Wprawdzie nasze zawodniczki ostatecznie przegrały 19:25, ale wcześniej przeciwniczki odskoczyły na 10 punktów. Ten pościg był imponujący.

– To prawda. Była nawet okazja, aby złapać kontakt. Ja prosiłem dziewczyny, aby grały o każdą piłkę, bo wiedziałem, że każdy zdobyty punkt sprawi, że będzie nam łatwiej grać w kolejnej partii.

Powoli już kończąc wątek meczu z Węgierkami – to było spotkanie z kategorii „wygrać, zapomnieć i idziemy dalej”?

– Myślę, że możemy tak powiedzieć. Lekkie zachłyśnięcie się zwycięstwem nad Niemkami na pewno miało wpływ na styl gry. Dziewczyny nie grały do końca spokojnie, ale liczy się cenna wygrana. 

W niedzielę mecz z Azerbejdżanem i wydaje się, że taka gra może nie wystarczyć na piekielnie trudne gospodynie.

– Myślę, że w ogóle będzie piekielnie trudno pokonać Azerbejdżan. Wszystkich hurraoptymizmów przestrzegam, że dwa lata temu, kiedy w składzie były: Katarzyna Skowrońska, Anna Werblińska, Sylwia Pycia, Iza Bełcik, Agnieszka Bednarek, Iza Kowalińska… te wszystkie zawodniczki grały i z pięciu spotkań udało nam się wygrać raptem dwa sety. Dodatkowo pamiętajmy, że Azerbejdżan jest w tym momencie jeszcze silniejszy po powrocie Mammadowej. Czeka nas bardzo trudne spotkanie.

Polska ma już zapewnioną grę w kolejnej fazie, ale o świętowaniu chyba nie może być mowy.

– Będziemy cały czas pracować – tu nie ma czasu na świętowanie i myślę, że tak już będzie do końca. Przyjechaliśmy tu grać i zrobimy wszystko, co możemy, aby grać jak najdłużej. Dziewczyny dają z siebie wszystko.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved